Вила Bouzalis – Неа Флогита – Грција Лето 2019

Неа Флогита е мало селце кое се наоѓа непосредно до Неа Модања, на источната страна од полуостровот Касандра (првиот крак од Халкидики). Се работи за исклучително мирно туристичко место, идеално за сите кои сакаат потполна релаксација за време на летниот одмор. Неа Флогита е оддалечена од Солун само 59 километри, т.е. 160 километри од македонско-грчката граница. Ова мало селце било основано во 1923 година од бегалците од Кападокија, Турција. Денес, Неа Флогита прерасна во вистински рај за сите кои својот летен одмор сакаат да го поминат во помирна и порелаксирана атмосфера отколку во останатите популарни туристички места во Грција.

Вила Bouzalis – Неа Флогита

Грција Лето 2019

ПОПУСТ ОД 7 %

за КОМПЛЕТ УПЛАТИ

ДО 31.03.2019 !!!

Во централниот дел на полуостровот Халкидики, на само педесетина километри југоистoчно од Солун  се наоѓа туристичкото место Неа Флогита. Ова место препознатливо е по централниот парк со фонтаните и зелениот појас со палми. Всушност, тоа е првото што ќе го забележите штом пристигнете во ова туристичко место. Дрворедот од над стотина палми во должина од 1.5 километар се  протега се до Дионисос, што е всушност и неговата најголема атракција. Неа Флогита е лоцирана на привилегирана позиција- на само неколку метри од морето. Тоа е предност повеќе тука да го поминете вашиот летен одмор дишејќи го секое утро специфичниот мирис на морски воздух. Длабочината во морето е умерена што го прави ова туристичко место уште попривлечно за децата, а морскиот гребен на само 50 метри од брегот е природна заштита за пливачите.

Ова приморско место е одлично снабдено во текот на летната сезона. Изобилува со маркети, пекари, слаткарници, таверни, ресторани,  како и најпозната плажа „Pastazi“ која нуди одлична забава за младите. Неа Флогита се наоѓа на само 6 километри од Неа Муданија, комерцијалниот центар на Халкидики до каде можете секојдневно да шетате. Доколку сте љубители на шопингот, можете со часови да пазарувате во многубројните бутици. Ако и тоа не ја задоволи Вашата шопинг манија, од Неа Муданија имате секој ден редовна автобуска линија до Солун.

Вила Bouzalis

Вилата е лоцирана на самото шеталиште во Неа Флогита и на само неколку метри од морето. Располага со апартмани со најразлична големина; дел од сместувачките капацитети имаат директен поглед на море, а останатите имаат поглед на улица или во дворот на вилата, а се наоѓаат на прв и втор спрат. Сите сместувачки капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрични шпорети со рерни, фрижидери со одвоени комори и основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Апартманите се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена.

Затоплувањето на водата во најголем дел од сместувачките капацитети е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата. Ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има паркинг простор.

 

Напомена:

Сместувачките капацитети немаат пространа површина и заради ограничeниот простор во собите не се препорачува да се сместуваат повеќе лица од веќе предвидените кревети за спиење.

 

ЛОКАЦИЈА НА ОБЈЕКТОТ

Вила „Bouzalis” – Неа Флогита
Термин:
Ноќевања:
1/3 апартман
 1/4 апартман
(без поглед)
1/4 апартман улица
1/5 апартман
(море)
 1/6 дуплекс улица
1/8 дуплекс
(море)
22.05-01.06.2019
10
7.440 ден (120 )
9.300 ден (150 )
11.160 ден (180 )
14.880 ден (240 )
16.120 ден (260 )
17.360 ден (280 )
01.06-11.06.2019
10
11.780 ден (190 )
13.640 ден (220 )
15.500 ден (250 )
21.700 ден (350 )
24.800 ден (400 )
27.900 ден (450 )
11.06-21.06.2019
10
15.500 ден (250 )
17.360 ден (280 )
19.220 ден (310 )
25.420 ден (410 )
28.520 ден (460 )
31.000 ден (500 )
21.06-01.07.2019
10
21.700 ден (350 )
23.560 ден (380 )
25.420 ден (410 )
31.620 ден (510 )
34.720 ден (560 )
37.200 ден (600 )
01.07-11.07.2019
10
26.040 ден (420 )
27.900 ден (450 )
29.760 ден (480 )
35.960 ден (580 )
39.060 ден (630 )
43.400 ден (700 )
11.07-21.07.2019
10
30.380 ден (490 )
32.240 ден (520 )
34.100 ден (550 )
40.300 ден (650 )
43.400 ден (700 )
48.360 ден (780 )
21.07-31.07.2019
10
30.380 ден (490 )
32.240 ден (520 )
34.100 ден (550 )
40.300 ден (650 )
43.400 ден (700 )
48.360 ден (780 )
31.07-10.08.2019
10
30.380 ден (490 )
32.240 ден (520 )
34.100 ден (550 )
40.300 ден (650 )
43.400 ден (700 )
48.360 ден (780 )
10.08-20.08.2019
10
30.380 ден (490 )
32.240 ден (520 )
34.100 ден (550 )
40.300 ден (650 )
43.400 ден (700 )
48.360 ден (780 )
20.08-30.08.2019
10
26.040 ден (420 )
27.900 ден (450 )
29.760 ден (480 )
35.960 ден (580 )
39.060 ден (630 )
43.400 ден (700 )
30.08-09.09.2019
10
18.600 ден (300 )
19.840 ден (320 )
21.700 ден (350 )
27.900 ден (450 )
31.000 ден (500 )
34.100 ден (550 )
09.09-19.09.2019
10
12.400 ден (200 )
13.640 ден (220 )
15.500 ден (250 )
21.700 ден (350 )
24.800 ден (400 )
27.900  ден (450 )

 

Напомена:
  • Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10 ноќевања без вклучен превоз
  • Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
  • Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
  • Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
  • Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари!
  • Организиран превоз Скопје-Кавадарци – Неа Флогита
  • Тргнување од Скопје во 04.00 часот
  • Цена на повратен билет –35 евра; деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра
  • Во сите студија дозволено е сместување на толку лица колку што има кревети.
  • Во заеднички кревет заедно со возрасно лице може да се смести дополнително едно дете до 4 години.

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

   

Facebook35k
Instagram3k