Вила Avra – Сарти – Грција Лето 2019

Сарти е мало селце сместено на источната страна на вториот крак, со прекрасен поглед кон третиот крак и планината Атос. Има долга прекрасна песочна плажа и кристално чисто море. Според многумина најмонденското и најпосетено туристичко место на Ситонија. Оддалечено е 144 км. од Солун и 240 км. од македонската граница.

Вила Avra – Сарти

Грција Лето 2019

Вила Avra е лоцирана во стариот дел на Сарти на 50 метри оддалеченост од плажа. На приземјето има ресторан. Студијата и апартманите содржат: комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима (се доплаќа во објектот), бесплатен интернет, тераса со лимитиран поглед во друг објект.

Вила Avra Термин

Ноќевања

1/2 студио

1/3 студио

1/4 апартман

26/5-2/6

7*

195*

215*

250*

2/6-12/6

10*

335*

365*

400*

12/6-21/6

9*

355*

425*

460*

21/6-30/6

9*

395*

480*

515*

30/6-9/7

9

415

515

535

9/7-18/7

9

455

555

590

18/7-27/7

9

475

590

620

27/7-5/8

9

475

590

620

5/8-14/8

9

475

590

620

14/8-23/8

9

475

590

620

23/8-1/9

9

445

545

580

1/9-11/9

10

430*

515*

555*

11/9-21/9

10

395*

425*

460*

21/9-1/10

10

235*

285*

320*

Доплата за туристичка такса во Р.Грција, 0,50 € по соба на ден (се доплаќа во објектот)

 

Вила Avra напомени и услови:

– Цените во табелите се објавени во денари и во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари. Истите се однесуваат за наем на студио или апартман, за бројот на ноќевања наведени во табелата. За цените со ѕвездичка превозот е гратис. А за останатите термини се доплаќа:

  • За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
  • За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

– За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

– Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

– Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.staff.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница (www.staff.mk) е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Скопје.

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

вила avra Сарти Сарти