ВИЛА АТЛАНТИК – КАЛИТЕА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Калитеа е туристичко место кое се наоѓа на 70 км. југоисточно од Солун. Голема песочна плажа, кристално чисто море, природна убавина, бујна,медитеранска мирисна вегетација,каде што самата гостопримливост на домаќините го прават ова место примамливо за одмор. Ова место е познато и по големиот број на ноќни клубови кои се најпривлечни за младата популација.

Вила Атлантик Калитеа

Грција Лето 2019

ПОПУСТ ОД 10 %

за КОМПЛЕТ УПЛАТИ

ДО 31-ви Март!!!!

Вила АТЛАНТИК се наоѓа во строгиот центар на шеталиштето.
Опис на студијата: 1/3 студио – со три поединечни кревети, во склоп на собата е кујната-комплетно опремена, клима уред, ТВ и купатило со вц. Студиото на 1кат е со терасата е со поглед кон шеталиште. Студиото на 2кат е со тераса со поглед на градина. КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ И WI-FI  (ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНА);

 

Табела бр.1 – Вила АТЛАНТИК  вонсезонски цени

Термин ↓

Ноќевања 

Цена по лице со превоз*

19.05.2019  

7 ноќи

65 €

26.05.2019

7 ноќи

85 €

02.06.2019

7 ноќи

115 €

09.06.2019

7 ноќи

125 €

16.06.2019

7 ноќи

145 €

23.06.2019

7 ноќи

165 €


Термин ↓


Ноќевања  


Цена по лице со превоз*

01.09.2019

7 ноќи

155 €

08.09.2019

7 ноќи

135 €

15.09.2019

22.09.2019

7 ноќи

7 ноќи

115 €

85 €

*Трето и четврто  лице плаќаат само превоз – доколку користи

 

Табела бр.2 –  Вила АТЛАНТИК  сезонски цени

 

Термин  ↓

Број на

ноќевања   

Цена за наем / без превоз

1/3 студио

30.06.2019  

7 ноќи

279 €

07.07.2019

7 ноќи

319 €

14.07.2019

7 ноќи

339 €

21.07.2019

7 ноќи

339 €

28.07.2019

7 ноќи

339 €

04.08.2019

7 ноќи

339 €

11.08.2019

7 ноќи

339 €

18.08.2019

7 ноќи

329 €

25.08.2019

7 ноќи

289 €

 

 

НАПОМЕНИ:

– ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
– ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
– ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

– КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;

– ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

– ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

– ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;

– ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА, АПАРТМАНИТЕ ИЛИ  ДУПЛЕКСИТЕ , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО;

-АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА

Доплата за туристичка такса 0,5 €  по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

– 35 € за возрасни – повратна карта;

– 25 € за возрасни – во еден правец;

– 25€ за деца до 12 години – повратна карта;

– Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

 

Вила АТЛАНТИК

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

 

Facebook35k
Instagram3k