Велигден и 1 мај Халкидики

Велигден и 1 мај Халкидики Цена на аранжманот по лице: 4.270 мкд. (69 евра) 26 – 29 април 3 ноќевања 1 ден, петок Скопје – Халкидики (Касандра) Состанок на групата на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“ во 2.30 часот. Тргнување за Грција во 3.00 часот. Пристигнување на одредената дестинација според редослед на местата. Ноќевање. 2 […]

Велигден и 1 мај

Халкидики

Цена на аранжманот по лице: 4.270 мкд. (69 евра)

26 – 29 април

3 ноќевања

1 ден, петок Скопје – Халкидики (Касандра)

Состанок на групата на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“ во 2.30 часот. Тргнување за Грција во 3.00 часот. Пристигнување на одредената дестинација според редослед на местата. Ноќевање.

2 ден, сабота Халкидики

Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

3. ден, недела Халкидики

Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање.

4 ден, понеделник Халкидики – Скопје

Тргнување за Скопје од договорено место и време (попладне) со придружникот-пратител на групата. Пристигнување во Скопје во доцните вечерни часови.

Сместување во куќи на Касандра:

– „Дора“ – Неа Каликратија

– „Галанис“ – Афитос

– „Карамаврос“ – Пефкохори

Услови:

– дете до 1,99 години гратис

– трето и четврто лице плаќаат по 50% од цената

– доплата за дополнително ноќевање 620 мкд. (10 евра) по лице на ден (од 29.4 – 1.5)

Во цената на аранжманот е вклучено:

– автобуски превоз на наведената релација, Скопје – Халкидики (Касандра) – Скопје

– три ноќевања во куќа по избор

– организација на патувањето со придружник-пратител на групата

Во цената на аранжманот не е вклучено:

– задолжително патничко-здравствено осигурување, информации во агенцијата

Напомени:

– за патување со сопствен превоз, од цената на аранжманот се одбива 930 мкд. (15 евра) по лице

– агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ чиј член и еден од основачите е т.а. СТАФ.