ТУНИС – ЛЕТО 2020 – Le Zenith Hammamet 3*

Тунис е гостопримлива земја со природни убавини, антички градови и љубезни домаќини. Пред Вас е можноста да го посматрате денот над Сахара, да уживате во гурманските оброци во некое од многубројните летувалишта и да се опуштите на прекрасните долги плажи. Овде може да сурфате на медитеранскиот ветар, да ги истражите археолошките ископини и старите градови или да се релаксирате на сонце. Тунис е природен мост помеѓу Африка и Европа, на само 145 км. оддалеченост од Сицилија на север, а на исток неговиот брег го заплискуваат водите на Средоземно море. Ова е идеално место за Вашиот годишен одмор.

ТУНИС – ЛЕТО 2020 – Le Zenith Hammamet 3*
Early booking – ПОПУСТИ!

ПАКЕТ ЦЕНИ
Авионски билет + аеродромски такси + 7 дена / 6 ноќи + трансфери

Цена со пресметан EB попуст за резервации до 30.11. Уплата при резервација 50%

Le Zenith Hammamet 3* / Hammamet 24.06.20 01.07.20 08.07.20 15.07.20 22.07.20 29.07.20 05.08.20 12.08.20 19.08.20 26.08.20
STANDARD ROOM – Garden View
P.P.P.D.IN DOUBLE 430 484 494 494 494 494 494 494 494 494
DOUBLE 859 967 989 989 989 989 989 989 989 989
SINGLE N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A
DOUBLE+EXTRA BED (TPL ) 1250 1396 1425 1425 1425 1425 1425 1425 1425 1425
QUAD ROOM ( 4pax ) 1718 1934 1978 1978 1978 1978 1978 1978 1978 1978
1+1 CHD (0-11,99) 794 875 892 892 892 892 892 892 892 892
1+2 CHD (0-11,99) (0-1,99) 794 875 892 892 892 892 892 892 892 892
1+2 CHD (0-11,99) (02-11,99) 1159 1267 1289 1289 1289 1289 1289 1289 1289 1289
1+3 CHD (0-11,99) (0-1,99) (0-1,99) N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A
1+3 CHD (0-11,99) (2-11,99) (0 – 1,99) N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A
2+1 CHD (0-01,99) 859 967 989 989 989 989 989 989 989 989
2+1 CHD (2-11,99) 1159 1267 1289 1289 1289 1289 1289 1289 1289 1289
2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 1524 1659 1686 1686 1686 1686 1686 1686 1686 1686
2+3 CHD (0-11,99) (0-1,99) (0-1,99) N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A
2+3 CHD (0-11,99) (2-11,99) (0-1,99) N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A
3+1 CHD (0-11,99) 1550 1696 1725 1725 1725 1725 1725 1725 1725 1725
3+2 CHD (0-11,99) (0-1,99) N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A N/A

 

Цените се дадени по соба и истите вклучуваат:

  • 6 ноќевања на улусга All inclusive
  • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Тунис – Скопје (директен лет)
  • Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)
  • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
  • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром
  • Организација на аранжманот

Цената не вклучува:

  • Туристичка такса која се плаќа во хотел во износ од 18 TND ~ 6 еур на лице за 6 ноќи
  • Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите
  • Патничко осигурување
  • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци

ВАЖНА НАПОМЕНА:

За патување во Тунис потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во и хотелска резервација.
За влез во Тунис не е потреба виза.

Сите цени се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

ДРУГИ ХОТЕЛИ ЗА ТУНИС МОЖЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ НА СЛЕДНИОТ ЛИНК.