TROPITEL SAHL HASHESH BAY 5*- ХОТЕЛИ – ЕГИПЕТ – ХУРГАДА

Хотел Tropitel се наоѓа во светски познатата туристичка дестинација Sahl Hasheesh, 14 км јужно од Хургада. Хотелот овозможува магичен поглед кон Црвеното море, импресивен избор на ресторани и барови, прекрасна плажа, модерно уредени соби и многубројни рекреативни програми и активности за сите гости.

TROPITEL SAHL HASHESH BAY 5*

ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Хотел Tropitel се наоѓа во светски познатата туристичка дестинација Sahl Hasheesh, 14 км јужно од Хургада. Хотелот овозможува магичен поглед кон Црвеното море, импресивен избор на ресторани и барови, прекрасна плажа, модерно уредени соби и многубројни рекреативни програми и активности за сите гости. Хотелот има сопствена песочна плажа. Гостите на располагање имаат: четири барови, три ресторани од кои едниот е главен ресторан, а другите двва a la carte (италијански и мексикански), 3 отворени базени, детски базен, детски клуб, фитнес центар, бизнис центар. За љубителите на спортските активности хотелот нуди можност за одбојка на плажа,пинг понг, аквабик, теретана, тенис, возење на велосипед, билијарт, а за оние кои сакаат да се релаксираат хотелот овозможува релаксирање во џакузи на отворено.

 

Термин од: 27.05.2020 03.06.2020 10.06.2020 17.06.2020 24.06.2020 01.07.2020 08.07.2020 15.07.2020 22.07.2020 29.07.2020 05.08.2020 12.08.2020 19.08.2020 26.08.2020 02.09.2020 09.09.2020 16.09.2020
DELUXE ROOM
Цена по лице 678€ 678€ 678€ 678€ 678€ 714€ 714€ 714€ 750€ 750€ 750€ 750€ 750€ 750€ 714€ 714€ 714€
Цена по патник до 28.02.2020 577€ 577€ 577€ 577€ 577€ 604€ 604€ 604€ 631€ 631€ 631€ 631€ 631€ 631€ 604€ 604€ 604€
3 возрасен 572€ 572€ 572€ 572€ 572€ 594€ 594€ 594€ 621€ 621€ 621€ 621€ 621€ 621€ 594€ 594€ 594€
1 дете 0-13.99 год. 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€
2 дете 0-6.99 год. 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€
2 дете 7-13.99 год. 426€ 426€ 426€ 426€ 426€ 440€ 440€ 440€ 453€ 453€ 453€ 453€ 453€ 453€ 440€ 440€ 440€
SGL DELUXE ROOM
Цена по лице 930€ 930€ 930€ 930€ 930€ 981€ 981€ 981€ 1,038€ 1,038€ 1,038€ 1,038€ 1,038€ 1,038€ 981€ 981€ 981€
Цена по патник до 17.01.2020-28.02.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020 766€ 766€ 766€ 766€ 766€ 804€ 804€ 804€ 847€ 847€ 847€ 847€ 847€ 847€ 804€ 804€ 804€
1 дете 0-13.99 год. 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€
2 дете 0-6.99 год. 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€
2 дете 7-13.99 год. 521€ 521€ 521€ 521€ 521€ 540€ 540€ 540€ 561€ 561€ 561€ 561€ 561€ 561€ 540€ 540€ 540€
SUPERIOR SEA VIEW ROOM
Цена по лице 750€ 750€ 750€ 750€ 750€ 779€ 779€ 779€ 815€ 815€ 815€ 815€ 815€ 815€ 779€ 779€ 779€
Цена по патник до 17.01.2020-28.02.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020 631€ 631€ 631€ 631€ 631€ 653€ 653€ 653€ 680€ 680€ 680€ 680€ 680€ 680€ 653€ 653€ 653€
3 возрасен 621€ 621€ 621€ 621€ 621€ 642€ 642€ 642€ 669€ 669€ 669€ 669€ 669€ 669€ 642€ 642€ 642€
1 дете 0-13.99 год. 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€
2 дете 0-6.99 год. 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€
2 дете 7-13.99 год. 453€ 453€ 453€ 453€ 453€ 464€ 464€ 464€ 478€ 478€ 478€ 478€ 478€ 478€ 464€ 464€ 464€
SUPERIOR SGL SEA VIEW ROOM
Цена по лице 1,038€ 1,038€ 1,038€ 1,038€ 1,038€ 1,089€ 1,089€ 1,089€ 1,139€ 1,139€ 1,139€ 1,139€ 1,139€ 1,139€ 1,089€ 1,089€ 1,089€

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ И ИСТИТЕ ВКЛУЧУВААТ:

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Организација на аранжманот

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

НАПОМЕНА:

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден

За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ

Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето

За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ

Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот

За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот

Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот

ДРУГИ ХОТЕЛИ ЗА ЕГИПЕТ ЛЕТО 2020 МОЖЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ НА ОВОЈ ЛИНК