Хотел СНЕЖАНКА 3*-Пампорово-Зима 2020/2021

Пампорово е популарен ски центар во подножјето на Родопските планини, во областа Смољан – Јужна Бугарија и представува еден од најпознатите центри во југоисточна Европа. Ски центарот се наоѓа на надморска висина од 1620 метри, а највисок врв во тоа подрачје е Снежанка со висина од 1928 метри. Ски стазите во Пампорово се со должина од 55км, на кои што се наоѓаат вкупно 18 жичари со вкупен капацитет од 13.000 лица на саат. Пампорово се одликува со благи зими и околу 150 дена снежна покривка во текот на годината. Оваа комбинација овозможува долга скијачка сезона, со околу 120 сончеви денови. Просечната температура во зима изнесува -3°C.

Хотел СНЕЖАНКА 3* – Пампорово 

Зима 2020/2021

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Хотелот Снежанка е отворен во декември 2006 година, целосно обновен со модерно лоби и просторен ресторан со уреден мебел. Собите се удобни со модерен ентериер. Хотелот Снежанка е првиот хотел за меѓународен туризам во одморалиштето во Пампорово и се наоѓа во средишниот дел на ски-центарот. Хотелот располага со 67 двокреветни соби и 11 апартмани, од кои 5 имаат камин. Во новото крило на зградата има 75 апартмани. Ресторанот на хотелот нуди пријатна атмосфера и различни јадења. Комплексот исто така вклучува лоби бар, таверна со автентичен внатрешен дизајн и оригинални специјалитети, дискотека и продавница.

 

Хотел СНЕЖАНКА 3* – Пампорово
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2020
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 10.01-31.01.2021 | 24.02-04.04.2021 (попустите не се комбинираат)
Цените се по лице за 1 ноќевање 01.12-23.12.2020 24.12-28.12.2020 29.12-02.01.2021
на база ПОЛУПАНСИОН 28.02-04.04.2021 03.01-27.02.2021
Двокреветна соба 2+1 24 € 30 € 62 €
Едноспален апартман 2+2 36 € 45 € 94 €
Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, сауна, интернет, паркинг
Дополнителни услови :
▪ Дете до 5.99 год. во двокреветна соба со 2 возрасни – бесплатно
▪ Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 65% попуст
▪ Трет возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 25% попуст
▪ Две деца до 11.99 год. на дополнително легло во апартман со 2 возрасни – бесплатно
▪ Трет возрасен на дополнително легло во апартман со 2 возрасни – доплата 11€
▪ Четврт возрасен на дополнително легло во апартман – доплата 11€
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 55€, дете (4-11.99 год.) – 25€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2020/2021 ТУКА