SUNNY DAYS SPA & AQUA PARK 4*- ХОТЕЛИ – ЕГИПЕТ – ХУРГАДА

Хотелот е лоциран покрај тиркизно сината вода на Црвеното море, која го опкружува хотелот од исток и југ со природна лагуна која навлегува во хотелскиот комплекс. Се наоѓа во Sakali, на 10 минути од аеродромот и на само неколку минути од центарот на градот. Хотелот поседуба сопствена песочна плажа, ресторани, главен ресторан, лоби бар, бар на плажа, бар покрај базен. Во хотелот има отворен базен и детски базен, приватна плажа, клуб за здрава храна, сауна, масажа, fitness центар, игралиште за деца, пинг понг, билијарт, салон за убавина, златари, книжара и продавници.

SUNNY DAYS SPA & AQUA PARK 4*

ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 29.02

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Хотелот Spa & Aqua Park Resorts Sunny Days (поранешни El Palacio и Palma De Mirette) се наоѓа во северниот дел на Хургада, десно на Црвеното Море, на патот Curniche, помеѓу Dahara и новата Марина. Од аеродромот е на 12 км и околу 3 км од Сакала, на околу 2,5 км од Нова Марина. 
Хотелот поседува две приватни песочни плажи во форма на лагуна, а третата плажа е однадвор, од левата страна на хотелот со долг корален гребен феноменален за љубителите на нуркањето (се препорачува специјални обувки). Лежалките, чадорите како и пешкирите за плажа се бесплатни за гостите на хотелот. На крајот од лагуната има корален гребен кој е одличен за нуркање и за љубителите на подводниот свет.
Хотелот располага со 1.220 соби, Premium, Standard Sea view, Standard Lagoon/Pool view, Standard back view, Junior suite, Royal suite, Family room и Villa. Стандардните соби се од 28 м2 до 30 м2, сите соби имаат  купатило со када или туш, фен, SAT/TV, сеф, мини бар, апарат за кафе и чај, клима, телефон и балкон или тераса.

Услуга: All Inclusive

SUNNY DAYS SPA & AQUA PARK 4*
Термин од: 27.05.2020 03.06.2020 10.06.2020 17.06.2020 24.06.2020 01.07.2020 08.07.2020 15.07.2020 22.07.2020 29.07.2020 05.08.2020 12.08.2020 19.08.2020 26.08.2020 02.09.2020 09.09.2020 16.09.2020 23.09.2020
STANDARD ROOM
Цена по лице 448€ 448€ 448€ 448€ 448€ 448€ 448€ 448€ 455€ 455€ 455€ 455€ 455€ 450€ 448€ 448€ 448€
Цена по патник до 29.02.2020 431€ 431€ 431€ 431€ 431€ 431€ 431€ 431€ 437€ 437€ 437€ 437€ 437€ 433€ 431€ 431€ 431€
3 возрасен 418€ 418€ 418€ 418€ 418€ 418€ 418€ 418€ 424€ 424€ 424€ 424€ 424€ 420€ 418€ 418€ 418€
2 дете 7-13.99 год. 353€ 353€ 353€ 353€ 353€ 353€ 353€ 353€ 356€ 356€ 356€ 356€ 356€ 354€ 353€ 353€ 353€
STD SGL ROOM
Цена по лице 527€ 527€ 527€ 527€ 527€ 527€ 527€ 527€ 549€ 549€ 549€ 549€ 549€ 534€ 527€ 527€ 527€
STD SEA VIEW ROOM
Цена по лице 462€ 462€ 462€ 462€ 462€ 462€ 462€ 462€ 477€ 477€ 477€ 477€ 477€ 467€ 462€ 462€ 462€
STD SGL SEA VIEW ROOM
Цена по лице 563€ 563€ 563€ 563€ 563€ 563€ 563€ 563€ 585€ 585€ 585€ 585€ 585€ 570€ 563€ 563€ 563€
PREMIUM SGL ROOM
Цена по лице 585€ 585€ 585€ 585€ 585€ 585€ 585€ 585€ 606€ 606€ 606€ 606€ 606€ 592€ 585€ 585€ 585€
PREMIUM ROOM
Цена по лице 477€ 477€ 477€ 477€ 477€ 477€ 477€ 477€ 491€ 491€ 491€ 491€ 491€ 481€ 477€ 477€ 477€

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ И ИСТИТЕ ВКЛУЧУВААТ:

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Организација на аранжманот

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

НАПОМЕНА:

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден

За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ

Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето

За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ

Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот

За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот

Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот

ДРУГИ ХОТЕЛИ ЗА ЕГИПЕТ ЛЕТО 2020 МОЖЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ НА ОВОЈ ЛИНК