STEIGENBERGER GOLF RESORT 5*- ХОТЕЛИ – ЕГИПЕТ – ЕЛ ГУНА

Хотелот се наоѓа на сопствен полуостров, опкружен со лагини. Се карактеризира со елеганција и есклузивност. Оваа стилизирана оаза е спој на модерниот и нубијанскиот амбиент, што резултира со геометриски форми на светло црвени и портокалови нијанси. Цветните градини водат до заскиените лагунски плажи.

STEIGENBERGER GOLF RESORT 5*

Хотелот се наоѓа на сопствен полуостров, опкружен со лагини. Се карактеризира со елеганција и есклузивност. Оваа стилизирана оаза е спој на модерниот и нубијанскиот амбиент, што резултира со геометриски форми на светло црвени и портокалови нијанси. Цветните градини водат до заскиените лагунски плажи.

Собите се климатизирани со купатило, мини бар, сеф, телефон, Wi-Fi интернет.

Во состав на хотело има 18 терени за голф, Спа и фитнес центар, 2 базена за возрасни, 2 базена за деца, бар на плажа, салон за убавина, спортови на вода.

Услуга: All Inclusive

Редовен ценовник

All Inclusive
Термин од: 12.06.2019 19.06.2019 26.06.2019 03.07.2019 10.07.2019 17.07.2019 24.07.2019 31.07.2019 07.08.2019 14.08.2019 21.08.2019 28.08.2019 04.09.2019 11.09.2019
Ноќевања 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6
STANDARD ROOM
Цена по лице во двокреветна соба 586 586 586 586 586 586 586 586 586 586 586 586 586 586
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
По лице во еднокреветна соба 770 770 770 770 770 770 770 770 770 770 770 770 770 770
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Второ дете од 6-13.99 495 495 495 495 495 495 495 495 495 495 495 495 495 495
Трет возрасен 573 573 573 573 573 573 573 573 573 573 573 573 573 573
Прво дете од 2-5.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Прво дете од 6-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
FAMILY ROOM
Цена по лице во двокреветна соба 685 685 685 685 685 685 685 685 685 685 685 685 685 685
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Второ дете од 6-13.99 452 452 452 452 452 452 452 452 452 452 452 452 452 452
Трет возрасен 672 672 672 672 672 672 672 672 672 672 672 672 672 672
Прво дете од 2- 13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219

 

Facebook35k
Instagram3k