STEIGENBERGER AL DAU BEACH 5*- ХОТЕЛИ – ЕГИПЕТ – ХУРГАДА

Еден од најликсузните хотели во Хургада, сместен на приватна песочна плажа долга 400м., во новиот дел на Мемше, со бесплатни лежалки на плажа и чадори за сонце. Од центарот на Хургада е оддалечен 4км, а од аеродромот 6км.

STEIGENBERGER AL DAU BEACH 5*

Еден од најликсузните хотели во Хургада, сместен на приватна песочна плажа долга 400м., во новиот дел на Мемше, со бесплатни лежалки на плажа и чадори за сонце. Од центарот на Хургада е оддалечен 4км, а од аеродромот 6км.

Има модерно опремени соби со купатило, мини бар, сет за кафе и чај, клима, сателитска ТВ, приклучок за интернет, балкон или тераса и повеќето од собите имаат поглед на море.

На располагање на гостите им се три A’la Carte ресторани и еден главен ресторан, 5 барови и диско клуб, базени за возрасни и деца, клуб за деца, фитнес центар, Спа центар, со сауна и базен со солена вода, терени за голф и спортови на вода.

Услуга: All Inclusive

All Inclusive
Термин од: 12.06.2019 19.06.2019 26.06.2019 03.07.2019 10.07.2019 17.07.2019 24.07.2019 31.07.2019 07.08.2019 14.08.2019 21.08.2019 28.08.2019 04.09.2019 11.09.2019
Ноќевања 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6
DELUXE ROOM (максимум 2 возрасни + 1 дете или 3 возрасни)
Цена по лице во двокреветна соба 796 € 796 € 796 € 796 € 796 € 862 € 862 € 862 € 862 € 862 € 862 € 816 € 816 € 816 €
Прво дете од

2-12.99

219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 €
Еднокреветна соба 1079 € 1079 € 1079 € 1079 € 1079 € 1440 € 1440 € 1440 € 1440 € 1440 € 1440 € 1368 € 1368 € 1368 €
Трет возрасен 13+ год 777 € 777 € 777 € 777 € 777 € 849 € 849 € 849 € 849 € 849 € 849 € 803 € 803€ 803€
ELITE ROOM (максимум 2 возрасни + 1 дете или 3 возрасни)
Цена по лице во двокреветна соба 928 € 928 € 928 € 928 € 928 € 993 € 993 € 993 € 993 € 993 € 993 € 948 € 948 € 948 €
Прво дете од

2-12.99

219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 €
Еднокреветна соба 1339 € 1339 € 1339 € 1339 € 1339 € 1443 € 1443 € 1443 € 1443 € 1443 € 1443 € 1369 € 1369 € 1369 €
Трет возрасен 13+ год 911 € 911 € 911 € 911 € 911 € 977 € 977 € 977 € 977 € 977 € 977 € 934 € 934 € 934 €
FAMILY ROOM (максимум 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни + 1 дете)
Цена по лице во двокреветна соба 928 € 928 € 928 € 928 € 928 € 993 € 993 € 993 € 993 € 993 € 993 € 948 € 948 € 948 €
Прво дете од

2-12.99

219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 €
Второ дете од

2 -12.99

219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 € 219 €
Трет возрасен 13+ год 911 € 911 € 911 € 911 € 911 € 977 € 977 € 977 € 977 € 977 € 977 € 934 € 934 € 934 €

 

Facebook35k
Instagram3k