Sithonia Village Hotel – Gerakini – Грција хотели

Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило, оддалечен на само 2минути од плажа. Составен е од 9 бунгалови на два ката, од кои 3 се комплетно реновирани, во кои се сместени супериор собите. Собите се на приземје и на прв кат.

– Супериор двокреветна соба (1/2) се состои од еден брачен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, тв, клима (вклучена во цената)
– Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен и еден додатен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената) .
– Супериор двокреветна соба (1/2+2) се состои од еден брачен и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената)

Sithonia Village Hotel – Gerakini

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2020
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2020

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило, оддалечен на само 2минути од плажа. Составен е од 9 бунгалови на два ката, од кои 3 се комплетно реновирани, во кои се сместени супериор собите. Собите се на приземје и на прв кат.

– Супериор двокреветна соба (1/2) се состои од еден брачен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, тв, клима (вклучена во цената)
– Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен и еден додатен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената) .
– Супериор двокреветна соба (1/2+2) се состои од еден брачен и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената)

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

 

Редовен Ценовник:

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
ПРВИТЕ ТРИ СМЕНИ И ПОСЛЕДНИТЕ ДВЕ, СЕ ПРОМО ТЕРМИНИ И НЕ ПОДЛОЖАТ НА НИКАКОВ ПОПУСТ

Термин Услуга Double Superior Triple Superior Family Room Коментар
Цена по лица за 7 ноќевања со појадок и вечера
24.05-31.05.2020 7 HB 99 139 149 Промо
31.05-07.06.2020 7 HB 109 149 159 Промо
07.06-14.06.2020 7 HB 129 169 179 Промо
14.06-21.06.2020 7 HB 219 259 269
21.06-28.06.2020 7 HB 249 289 299
28.06-05.07.2020 7 HB 269 309 319
05.07-12.07.2020 7 HB 299 339 339
12.07-19.07.2020 7 HB 329 369 379
19.07-26.07.2020 7 HB 349 389 399
26.07-02.08.2020 7 HB 359 399 409
02.08-09.08.2020 7 HB 359 399 409
09.08-16.08.2020 7 HB 359 399 409
16.08-23.08.2020 7 HB 349 389 399
23.08-30.08.2020 7 HB 319 359 369
30.08-06.09.2020 7 HB 269 309 319
06.09-13.09.2020 7 HB 239 279 289
13.09-20.09.2020 7 HB 169 209 219 Промо
20.09-27.09.2020 7 HB 129 169 179 Промо

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

Капацитет:

 • Двокреветна соба – 2 возрасни + 1 бебе (0-1,99год)(не е дозволено дете над 2 години)
 • Трокреветна соба – 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца (едно од 0-11,99год и второ од 0-1,99год)
 • Четворокреветна (Фамилијарна соба) – (4 возрасни или 3 возрасни или 2 возрасни +2 деца до 11,99год)

Доплати и попусти:

 • Цените се дадени по лице за 7 ноќевања на база полупансион (појадок и вечера)
 • Прво и второ дете до 11,99- БЕСПЛАТНО (во Фамилијарна соба-Quatraple room)
 • Прво дете од 0-11,99год во Трокреветна соба – Бесплатно
 • Второ дете од 0-1,99год во Трокреветна соба – бесплатно, спие со родители, нема baby cot
 • Дете од 0-1,99 се сместува бесплатно – спие заедно со 2ца возрасни во Двокреветна соба, нема baby cot
 • Трето возрасно лице во Трокреветна соба – Бесплатно
 • Четврто возрасно лице во Фамилијарна соба – плаќа 7 еур на ден или 49еур за 7 ноќевања, и на оваа цена НЕ следува попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
 • Доплата за туристичка такса – 1.5€ по соба на ден. Се плаќа на рецепција

Општи услови:

 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 15 дена пред патување.
 • За резервации направени на EARLY BOOKING, целосна уплата до наведениот датум погоре
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Сопственикот на хотелот го задржува правото при евентуално направена-причинета штета да изврши наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на АТЛАНТИС, кои ги добивате со резервирање на вашата соба
 • -т.а. „АтлантиС“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во хотелот
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
Скопје 35 € Битола 30 € Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела) Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
Велес 35 € Прилеп 30 € • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес • 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
Штип 40 € Струга 35 € • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
Радовиш 40 € Охрид 35 € • 04:00 h Скопје (Дрводекор) • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Струмица 40 € Кичево 35 € • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
Неготино 35 € Ресен 30 € • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
Удово 35 € • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) •03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
Граничен премин
Богородица 35€
• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)
Превозот оди на релација Скопје – Геракини – Неа Потидеа – Калитеа – Полихроно – Ханиоти – Пефкохори

 

Забелешки:

 • Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.
 • Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach.
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме
ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2020