Коста брава-Азурен Брег – Милано – ШПАНИЈА ЛЕТО 2019

Кралството Шпанија е сместено на југозападот од Европа, завзема најголем дел од Пиринејскиот полуосторов. Шпанија на јужниот и источниот дел излегува на Средоземното море, додека северниот и северозападниот дел излегува на Атланскиот океан. Шпанија е европска држава која по својата место положба е најблиску до африканскиот континент. Средоземната обала од Шпанија има најмогу сончеви часови во Европа, поради што ја прави една од најпоседените туристички дестинации во Европа.

Коста брава-Азурен Брег – Милано

ШПАНИЈА ЛЕТО 2019

Земја со богата историја, традиција и култура. Земја на Фламенгото, коридата и виното. Сончева, топла и возбудлива 24 часа. Ве водиме на Коста Брава – “ Дива Обала” , со стрмни, избраздани карпи и проѕирно сино море, скриени заливи, широки песочни плажи, во позадина со борова и храстова шума. Коста Брава т.е. Каталонската Ривиера нуди прекрасен одмор, многу атрактивни излети и незаборавни ноќи: Барселона, Фигерас, забавниот парк Порт Авентура, водени лудории, аквариум, Маринеленд… а ноќе многубројни дискотеки, барови и забава до раните утрински часови… Ние за Вас го одбравме најпознатиот центар на Коста Брава – ЛОРЕТ ДЕ МАР+++ Гламурот на Азурниот Брег: Ница, Kан, Монако, Монте Карло и шармот на Северна Италија: Венеција и Верона.

Пакет аранжман со АВТОБУС

Термини: 29 Maj / 5, 12, 19, 26 Јуни / 3, 10, 17, 24, 31

Јули 7, 14, 21, 28 Август / 4, 12 Септември

ПРОГРАМА:

Ден 1

1 ДЕН. СКОПЈЕ – МИЛАНО:

Состанок на групата во 13.00ч. на паркингот кај спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање во 13.30ч. Се патува преку граничен премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија со попатни паузи. Ноќно возење.

Ден 2

2 ДЕН. МИЛАНО:

Пристигнување околу пладневните часови. Сместување во хотел. Слободно попладне за одмор. Ноќевање.

Ден 3

3 ДЕН. МИЛАНО – ЛОРЕТ ДЕ МАР:

Појадок. Слободно предпладне. Предлагаме факултативна посета на “Северниот Бисер”на Италија како го нарекуваат Милано, со бурна историја и стари градби а денеска е центар на Светската Мода. Се е предодредено на Модата, од Архитектурата до спомениците и начинот на живот. Тука ќе уживате во ремек делото на Готиката во ликот на најголемата Готска Катедрала во Светот, најпознатата Оперска куќа во светот – La Scala, Пасажот на Виктор Емануел со бројни брендирани бутици, прошетка низ прочуениот Замок “Sforca”(метро). Патувањето продолжува кон Шпанија покрај Генова, Вентимиља, Сан Ремо, Ница, Перпињан со попатни паузи. Ноќно возење.

Ден 4

4 ДЕН. ЛОРЕТ ДЕ МАР:

Пристигнување во Лорет де Мар во предпладневните часови. Сместување во одбраниот хотел после 14:00ч. Ноќевање.

Ден 4-11

4 – 11 ДЕН. ЛОРЕТ ДЕ МАР:

Престој на база 7 ноќевања со појадок, 7 полу пансиони, 7 полни пансиони во одбрана категорија на хотел. За време на престојот ќе бидат организирани бројни факултативни излети: Барселона, забавниот парк Порт Авентура, музејот на Салвадор Дали со Емпуриа Брава, Фламенко, Витешки борби, Аквариум, Пакет дискотеки и др.

Ден 11

11. ДЕН. ЛОРЕТ ДЕ МАР – НИЦА:

Појадок. Напуштање на собите до 10.00 ч. Слободен ден. Предлагаме факултативно – Барселона Меџик и Шопинг + следење на спектаклот на магичната фонтана – незаборавно! Поаѓање за Ница во 23.00 ч. Се патува преку Перпињан, Ним, Ноќно возење.

Ден 12

12. ДЕН НИЦА:

Пристигнување на Азурниот брег во утринските часови. Предлагаме факултативно посета на Кан и Грас. Кан, познат со својата прочуена Кроасета, филмска палата, луксузните хотели, стариот град Sike со својата тврдина и Готска црква.Слободно време. Потоа ве водиме во центарот на светската парфемска индустрија, сместена во идиличното место Грас. Посета на најголемата и најпозната парфимерија FRAGONARD. Попладне сместување во хотел. Слободно попладне. Вечерта прошетка низ стариот дел на градот: плоштадите Масена, Солеја, атедралата, палатата на правдата. Ноќевање.

Ден 13

13. ДЕН НИЦА – МОНАКО – СКОПЈЕ:

Појадок. Напуштање на собите. НЕ ПРОПУШТАЈТЕ целодневен факултативен излет: МОНАКО: Прошетка низ стариот град познат по Палатата на Фамилијата Грималди, црквата Свети Никола, Океаногравскиот институт, прекрасниот парк, живописните тесни улички. Потоа шетаме покрај пристаништето на Монако, се движиме по патеката на Формула 1. Ја посетуваме Јапонската ботаничка градина, авенијата на луксузни автомобили. Слободно време за капење на плажата Ларвото. Потоа одиме во Монте Карло да го доловиме гламурот и сјајот преку неговите паркови, трговски центри, луксузни хотели и прочуени Казина. Слободно време за индивидуални прошетки и посети на Казина. Во приквечерните часови, поаѓање кон Скопје

(за патниците кои не одат на излет, поаѓањето е во договорено време со водичот од железничката станица во Ница).

Ден 14

14. ДЕН. СКОПЈЕ:

Пристигнување во доцните вечерни часови.

АКОНТАЦИЈА: 30% од цената на аранжманот при склучување на договор.

Цената според табелата вклучува:

Високотуристички автобус со клима, ТВ, видео

7 Н, 7НП, 7ПП или 7ПА во Лорет де Мар во одбрана категорија на хотел

1НП на Азурен брег (Ница/Кан) хотел со 2*/3*

1НП во Милано / околина, во хотел со2*/ 3*.

Наш претставник во Лорет Де Мар

Организација и туристички придружник на патувањето

Цената НЕ вклучува:

Задолжително патничко осигурување

Туристичка такса Ница 125 ден. (се плаќа во агенција)

Туристичка такса Милано 300 ден. (се плаќа во агенција)

Туристичка такса Лорет Де Мар од0,5€ – 1€ по лице на ден (се плаќа на рецепција во хотел)

Факултативни излети

Девизен дел: 25€ се плаќаат на водичот за трошоци на аранжманот на шпанската локална

агенција.

(Деца 2-12 год. плаќаат по 10€, а излетот Монако за деца 2-12 е ГРАТИС)

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ:

Милано (вклучен метро/транвајска карта) Кан, Монако

Барселона – разглед, Барселона – шопинг, магични фонтани, камп ноу, аквариум, музеј Дали, Фигерас и Емпуриабрава, фламенко, витешки борби, Порт а Вентура забавен парк, Коста брава тура, пакет дискотека

Влезниците за излетите се плаќаат на лице место и не се вклучени во

цената на излетот, освен каде што е наведено.

ВАЖНА НАПОМЕНА:

За реализација на програмата потребни се минимум 45 лица

Плаќање во денарска противвредност 1 евро = 62 денари

HOTEL ALEGRIA FENALS MAR 3+* €349,00

Локација: 100м од плажа Феналс, 500м од центар на Лорет
Опременост на соби: клима, WC, бања, фен, TV сателитска, сеф (екстра), балкон
Хотелски содржини: ресторан, бар, билијард, базен, Wi-Fi, Идеален за Фамилии

LJORET DE MAR
MARALEGRIA FENALS MAR 3*SUP Уплата M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ до 29 5 12 19 26 3 10 17 24 31 7 14 21 28 4 11
По ЛИЦЕ во 1/2 соба >27.04. 389 389 409 415 519 519 559 559 599 599 599 599 515 495 495 429
>25.04. 399 399 425 429 529 529 599 599 639 639 639 639 539 519 519 449
Редовна цена : 419 419 439 459 559 559 619 619 649 649 649 649 559 539 539 459
3-то ЛИЦЕ >27.04. 349 349 369 369 449 449 499 499 515 515 515 515 449 429 429 385
>25.04. 359 359 379 379 459 459 519 519 539 539 539 539 469 449 449 399
Редовна цена : 369 369 399 399 479 479 539 539 549 549 549 549 479 459 459 409
Прво дете 2-12 г. >27.04. 249 249 369 369 449 449 499 499 515 515 515 515 449 429 429 385
>25.04. 359 359 379 379 459 459 519 519 539 539 539 539 469 449 449 399
Редовна цена : 369 369 399 399 479 479 539 539 549 549 549 549 479 459 459 409
Доплата за 7 ПОЈАДОЦИ Возрасни: 25 е , Деца: 20е 100м. од плажа Single: +290е

 

Доплати за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ ПОЛНИ ПАНСИОНИ СЕ ВКЛУЧЕНО
29.05-19.06, 28.08.-11.09 Воз. 50 / Деца 35 Воз.75 / Деца 55 Воз.150 / Деца 115-
26.06.-03.07, 21.08 Воз. 65 / Деца 45 Воз.90 / Деца 65 Воз.220 / Деца 170
10.07.-14.08 Воз. 75 / Деца 55 Воз.100 / Деца 75 Воз.250 / Деца 200

HOTEL DON JUAN CENTER 2* €245,00

Локација: 200м од плажа во строг центар на пешачка зона Опременост на соби: WC, бања, сеф (екстра) Хотелски содржини: ресторан, бар, базен, playstation4 Wi-Fi, rent a bike
LJORET DE MAR
DON JUAN CENTER 2* Уплата M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК до 29 5 12 19 26 3 10 17 24 31 7 14 21 28 4 11
>28.12. 369 415 409 429 449 449 495 495 495 495 449 449 409
По ЛИЦЕ во 1/2 соба >27.02. 379 425 419 439 459 459 505 505 505 505 459 459 419
>29.03. 389 435 429 449 469 469 515 515 515 515 469 469 429
>25.04. 399 445 459 469 489 489 525 525 525 525 489 489 439
Редовна цена : 409 455 569 479 499 499 539 539 539 539 499 499 449
>28.12. 345 385 389 399 419 419 459 459 459 459 419 419 389
3-то ЛИЦЕ >27.02. 355 395 399 419 429 429 469 469 469 469 429 429 399
>29.03. 365 405 409 429 439 439 479 479 479 479 439 439 409
>25.04. 375 415 429 439 449 449 489 489 489 489 449 449 419
Редовна цена : 389 425 439 449 459 459 499 499 499 499 459 459 429
>28.12. 245 245 319 329 339 339 359 359 359 359 339 339 245
Дете 2-11 г. >27.02. 245 245 329 339 349 349 369 369 369 369 349 349 245
>29.03. 245 245 339 349 359 359 379 379 379 379 359 359 245
>25.04. 245 245 349 359 369 369 389 389 389 389 369 369 245
Редовна цена : 269 279 359 369 379 379 399 399 399 399 379 379 280
Доплата за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ во Шпанија: 30 евра возрасни / 20 евра деца Single: +50%
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ во Шпанија: 60 евра возрасни / 30 евра деца
Доплата за 7 СЕ ВКЛУЧЕНО во Шпанија: 170 евра возрасни / 90 евра деца
200 м.од плажа Single + 250 e.

 

 

HOTEL DON JUAN PALACE 4* €370,00

Локација: 400м од плажа, Опременост на соби: Клима, WC, бања, TV сателитска, балкон, сеф (екстра) Хотелски содржини: ресторан, бар, ноќен клуб, 2 отворени 1 затворен базен, градина, тениски терени (екстра), пинг понг, мини клуб за деца, секоја вечер организирано шоу со аниматори, Wi-Fi

LJORET DE MAR
DON JUAN RESORT 4* Уплату M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
СТАНДАРД СОБА до 29 5 12 19 26 3 10 17 24 31 7 14 21 28 4 11
>27.12. 399 399 409 435 455 469 505 505 549 549 549 549 505 505 409 409
По ЛИЦЕ во 1/2 соба >27.02. 405 405 419 449 465 479 519 519 565 565 565 565 519 519 419 419
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК >29.03. 415 415 429 459 479 495 535 535 585 585 585 585 535 535 429 429
>25.04. 425 425 439 469 489 509 555 555 599 599 599 599 555 555 439 439
>15.05. 435 435 449 479 499 515 569 569 625 625 625 625 569 569 449 449
Редовна цена : 445 445 459 489 515 535 589 589 639 639 639 639 589 589 459 459
>27.12. 385 385 395 415 435 445 479 479 519 519 519 519 479 479 395 395
3-то ЛИЦЕ >27.02. 389 389 399 429 449 459 495 495 535 535 535 535 495 495 399 399
>29.03. 399 399 409 439 459 469 509 509 549 549 549 549 509 509 409 409
>25.04. 409 409 419 449 469 485 525 525 569 569 569 569 525 525 419 419
>15.05. 419 419 429 459 479 499 539 539 585 585 585 585 539 539 429 429
Редовна цена : 429 429 439 469 489 505 549 549 599 599 599 599 549 549 439 439
>27.12. 325 325 329 345 355 359 379 379 399 399 399 399 379 379 329 329
1-во Дете 2-11 г. >27.02. 329 329 335 349 359 365 385 385 409 409 409 409 385 385 335 335
>29.03. 335 335 339 355 365 375 395 395 419 419 419 419 395 395 339 339
>25.04. 339 339 345 359 369 379 399 399 429 429 429 429 399 399 345 345
>15.05. 345 345 349 365 375 385 409 409 439 439 439 439 409 409 349 349
Редовна цена : 349 349 355 379 389 399 419 419 449 449 449 449 419 419 355 355
Доплата за 7 ПОЛУПАНСИОНА во Шпанија: Возрасни. 40 евра, Деца 20 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНА во Шпанија: Во. 90 евра, Деца 45 евр 500 м. од плажа
Доплата за 7 СЕ ВКЛУЧЕНО во Шпанија: Воз. 220 евра, Деца 110 евра Single + 250

 

DON JUAN RESORT 4* Уплати M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
СУПЕРИОР СОБА до 29 5 12 19 26 3 10 17 24 31 7 14 21 28 4 11
>27.12. 419 419 429 475 499 505 545 545 589 589 589 589 545 545 449 449
По ЛИЦЕ во 1/2-4 соба >27.02. 439 439 439 489 505 519 559 559 609 609 609 609 559 559 459 459
>29.03. 449 449 449 499 519 535 579 579 629 629 629 629 579 579 475 475
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК >25.04. 459 459 459 515 535 555 595 595 649 649 649 649 595 595 485 485
>15.05. 469 469 469 529 555 569 619 619 669 669 669 669 619 619 499 499
Редовна цена : 489 489 489 549 569 579 629 629 689 689 689 689 629 629 509 509
>27.12. 399 399 415 455 465 479 515 515 549 549 549 549 515 515 429 429
3-то, 4-то ЛИЦЕ >27.02. 415 415 425 469 479 495 529 529 569 569 569 569 529 529 439 439
>29.03. 425 425 439 485 495 509 545 545 589 589 589 589 545 545 449 449
>25.04. 435 435 459 499 509 525 559 559 609 609 609 609 559 559 459 459
>15.05. 445 445 469 519 535 539 579 579 609 609 609 609 579 579 475 475
Редовна цена : 459 459 479 525 545 549 589 589 639 639 639 639 589 589 489 489
>27.12. 325 325 329 345 349 359 379 379 399 399 399 399 379 379 330 330
1-во, 2-ро Дете 2-11 г. >27.02. 329 329 335 349 359 365 385 385 409 409 409 409 385 385 335 335
>29.03. 335 335 339 355 365 375 395 395 419 419 419 419 395 395 345 345
>25.04. 325 325 345 359 369 379 399 399 429 429 429 429 399 399 355 355
>15.05. 339 339 355 369 375 389 409 409 439 439 439 439 409 409 359 359
Редовна цена : 349 349 359 379 389 399 419 419 449 449 449 449 419 419 369 369
Доплата за 7 ПОЛУПАНСИОНА во Шпанија: Возрасни. 40 евра, Деца 20 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНА во Шпанија: Воз. 90 евра, Деца 45 ев а 500 м. од плажа
Доплата за 7 СЕ ВКЛУЧЕНО во Шпанија: Воз. 220 евра, Деца 110 евра Single + 280

 

 

HOTEL FENALS GARDEN 4* €365,00

Локација: на 400м од плажа феналс, 900м од центар на Лорет
Опременост на соби: Балкон, WC, бања, фен, клима, TV сателитска, сеф (екстра)
Хотелски содржини: Градина, СПА и фитнес, Џакузи, базен, Wi-Fi FREE

LJORET DE MAR
FENALS GARDEN 4*sup. Уплат M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК до 29 5 12 19 26 3 10 17 24 31 7 14 21 28 4 11
>12.01. 415 415 415 495 505 509 519 525 549 585 585 585 509 429 419 399
По ЛИЦЕ во 1/2-4 соба >29.03. 425 425 425 509 519 525 535 545 569 605 605 605 525 439 429 579
>25.05. 435 435 435 525 539 439 549 559 589 629 629 629 439 455 439 425
Редовна цена : 469 469 469 569 579 585 595 599 635 679 679 679 585 485 465 449
>12.01. 365 365 365 425 429 429 439 445 459 485 485 485 429 375 367 355
3-то, 4-то ЛИЦЕ >29.03. 375 375 375 435 439 445 449 455 475 499 499 499 445 385 375 365
>25.05. 379 379 379 445 449 455 459 469 489 515 515 515 455 389 379 369
Редовна цена : 399 399 399 465 479 485 495 499 525 549 549 549 485 399 399 389
>12.01. 299 299 299 339 339 339 345 349 355 369 369 369 339 315 309 299
1-во Дете 2-12 г. >29.03. 305 305 305 345 345 345 349 355 365 375 375 375 345 319 315 305
>25.05. 310 310 310 349 340 340 355 359 369 385 385 385 340 319 319 309
Редовна цена : 319 319 319 359 349 349 369 375 389 405 405 405 349 335 329 319
>12.01. 335 335 335 375 379 379 385 389 399 419 419 419 379 339 335 325
2-ро Дете 2-12 г. >29.03. 339 339 339 379 385 385 395 399 409 429 429 429 385 345 339 329
>25.05. 345 345 345 389 395 395 399 405 419 449 449 449 395 349 345 335
Редовна цена : 355 355 355 415 419 419 425 435 445 465 465 465 419 365 359 349

 

Доплати за 7 ПОЛУ ПАНСИОНИ 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ ВО ШПАНИЈА
29.05-17.07, 21.08.-11.09 Воз. 45 / Деца 20 Воз.85 / Деца 40 Single нема
24.07.-14.08 Воз. 65 / Деца 45 Воз.90 / Деца 65
500 м. од плажа

 

 

HOTEL MONTANAMAR 3* €349,00

Локација: 800м од плажа,
Опременост на соби: клима, WC, бања, фен, LCD TV, сателитска, сеф (екстра), балкон
Хотелски содржини: ресторан, бар, билијард, базен, Wi-Fi

LJORET DE MAR
MARMONTANAMAR 3 * Уплата M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ до 29 5 12 19 26 3 10 17 24 31 7 14 21 28 4 11
По ЛИЦЕ во 1/2 соба >25.04. 349 359 359 409 409 409 449 449 449 449 449 449 415 415 415 359
Редовна цена : >25.04. 369 389 389 439 439 439 479 479 479 479 479 479 445 445 445 389
3-то и 4-то. ЛИЦЕ 329 339 339 389 389 389 429 429 429 429 429 429 389 389 389 339
Редовна цена : >25.04. 349 359 359 409 409 409 439 439 439 439 439 439 409 409 409 359
Прво дете 2-12 г. >25.04. 245 245 245 319 319 319 335 335 335 335 335 335 245 245 245 245
Редовна цена : 255 255 255 339 339 339 355 355 355 355 355 355 255 255 255 255
Второ дете 2-12 г. >25.04. 289 289 289 319 319 319 335 335 335 335 335 335 315 315 315 289
Редовна цена : >25.04. 299 299 299 339 339 339 355 355 355 355 355 355 329 329 329 299
Доплата за 7 ПОЈАДОЦИ Возрасни: 25 е , Деца: 15е Single: +220
Доплата за 7 ПОЛУПАНСИОНИ Јули , Август. Возрасни: 55е. Деца: 30е.
Доплата за 7 ПОЛУПАНСИОНИ Јули , Август. Возрасни: 75е. Деца: 40е. м. од плажа

 

 

HOTEL NORAI 2* €389,00

LJORET DE MAR
NORAI 2* Уплата M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ до 29 5 12 19 26 3 10 17 24 31 7 14 21 28 4 11
По ЛИЦЕ во 1/2 соба >14.03. 349 349 389 399 429 439 479 499 519 549 549 549 479 449 449 389
>25.04. 369 369 399 419 439 449 489 509 529 559 559 559 489 459 459 399
Редовна цена : 389 389 419 429 459 469 499 519 539 569 569 569 499 469 469 419
3-то и 4-то. ЛИЦЕ >14.03. 339 339 379 385 399 409 445 459 469 499 499 499 445 415 415 379
>25.04. 349 349 389 395 419 419 455 459 485 509 509 509 455 425 425 389
Редовна цена : 359 359 399 405 429 429 469 479 499 519 519 519 469 435 435 399
Прво дете 2-10 г. >14.03. 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245
>25.04. 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245 245
Редовна цена : 259 259 259 259 259 259 259 259 259 259 259 259 259 259 259 259
Второ дете 2-10 г. >14.03. 289 289 309 309 329 335 349 369 375 389 389 389 349 339 339 309
>25.04. 299 299 319 319 339 345 359 379 385 399 399 399 359 349 349 319
Редовна цена : 309 309 329 329 349 355 379 389 395 409 409 409 379 359 359 329
Доп.7 ПОЈАДОКА во Шпанија: Јун,Сеп: 30 воз./20 деца// Јули, Август 55 воз./30 деца
7 ПОЛУ ПАНСИОНИ во Шпанија: Јун,Сеп:НЕМА. Јули, Август 80 воз./45 деца

 

HOTEL PLACA PARIS 4* €370,00

Локација: 300м од плажа
Опременост на соби: клима, WC бања ,TV сателитска, балкон,
Хотелски содржини: ресторан, бар, базен, џакузи, фитнес центар, билијард, игрoтека, Wi – Fi

LJORET DE MAR
ALEGRIA PLAZA PARIS Уплати M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
НОЌЕВАЊЕ 4* Sup. до 29 5 12 19 26 3 10 17 24 31 7 14 21 28 4 11
>26.02. 435 435 459 459 549 549 589 589 599 599 599 599 489 459 459 459
По ЛИЦЕ во 1/2-4 соба >25.04. 449 449 479 479 579 579 619 619 639 639 639 639 515 479 479 479
Редовна цена : 459 459 485 485 589 589 639 639 649 649 649 649 525 485 485 485
>26.02. 379 379 395 395 459 459 489 489 495 495 495 495 415 395 395 395
3-то, 4-то ЛИЦЕ >25.04. 385 385 409 409 479 479 509 509 519 519 519 519 429 409 409 409
Редовна цена : 399 399 419 419 489 489 519 519 529 529 529 529 445 419 419 419
>26.02. 269 269 355 355 399 399 419 419 425 425 425 425 369 355 355 355
1-во Дете 2-12 г. >25.04. 279 279 359 359 415 415 435 435 439 439 439 439 375 359 359 359
Редовна цена : 289 289 369 369 425 425 449 449 459 459 459 459 389 369 369 369
>26.02. 339 339 355 355 399 399 419 419 425 425 425 425 369 355 355 355
2-ро Дете 2-12 г. >25.04. 349 349 359 359 415 415 435 435 439 439 439 439 375 359 359 359
Редовна цена : 359 359 369 369 425 425 449 449 459 459 459 459 389 369 369 369
Доплата за 7 ПОЈАДОКА во Шпанија: Возрасни. 25 евра, Деца 15 евра
Доплата за 7 ПОЛУПАНСИОНА во Шпанија: Возрасни. 65 евра, Деца 35 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНА во Шпанија: Возрасни. 95 евра, Деца 50 евра
Доплата за 7 СЕ ВКЛУЧЕНО во Шпанија: Возрасни. 210 евра, Деца 120 евра
200 м. од плажа Single + 250

 

 

HOTEL SANTA ANA 1* €379,00

SANTA ANA 1* Уплат M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
Ноќевање со појадок до 29 5 12 19 26 3 10 17 24 31 7 14 21 28 4 11
По ЛИЦЕ во 1/2 соба 25.04 399 419 419 449 459 459 459 459 459 459 429 419 399 399
Редовна цена : 439 449 449 469 489 489 489 489 489 489 459 449 439 439
3-то и 4-то. ЛИЦЕ 25.04 389 399 399 419 429 429 429 429 429 429 399 399 389 389
Редовна цена : 409 419 419 439 449 449 449 449 449 449 419 409 409 409
Прво дете 2-7 г. 25.04 339 345 345 359 369 369 369 369 369 369 349 345 339 339
Редовна цена : 359 365 365 379 389 389 389 389 389 389 369 365 359 359
Второ дете 8-12 г. 25.04 359 365 365 385 395 395 395 395 395 395 369 365 359 359
Редовна цена : 379 385 385 399 415 415 415 415 415 415 389 385 379 379
Single +180 e.

 

HOTEL MAEVA 1* €369,00

Во строг центар на Лорет Де Мар на сама плажа и главното шеталиште

LJORET DE MAR
MAEVA 1* Уплата M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
Ноќевање со појадок до 29 5 12 19 26 3 10 17 24 31 7 14 21 28 4 11
По ЛИЦЕ во 1/2-4 соба 25.04 369 379 399 399 429 449 449 449 429 389 369 369
Редовна цена : 399 419 439 439 459 479 479 479 459 419 399 399
1, 2 Дете 2-12 г. 25.04 299 305 319 319 329 339 339 339 329 315 299 299
Редовна цена : 319 325 339 339 349 359 359 359 349 335 319 319
Single + 180 e.

 

HOTEL BLUE SEA MONTEVISTA 3* €429,00

350 м. од плажа

LJORET DE MARA
BLUE SEA MONTEVISTA HAWAI 3* Уплати 
до
М ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
ДАТУМИ 29 5 12 19 26 3 10 17 24 31 7 14 21 28 4 11
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК >27.02. 439 439 439 445 475 489 529 559 559 559 559 559 559 489 489 429
По ЛИЦЕ во 1/2 соба >29.03. 449 449 449 455 485 499 545 579 579 579 579 579 579 499 499 439
>25.04. 469 469 469 475 509 529 589 619 619 619 619 619 619 529 529 459
Редовна цена : 489 489 489 495 529 549 599 639 639 639 639 639 639 549 549 469
>27.02. 389 389 389 395 415 425 459 479 479 479 479 479 479 425 425 385
3-то. ЛИЦЕ >29.03. 399 399 399 405 425 435 469 499 499 499 499 499 499 435 435 395
>25.04. 419 419 419 425 445 459 499 529 529 529 529 529 529 459 459 415
Редовна цена : 429 429 429 435 455 469 519 539 539 539 539 539 539 469 469 425
>27.02. 239 239 239 239 239 239 335 399 399 399 399 399 399 239 239 239
Дете2-12 г. >29.03. 249 249 249 249 249 249 339 415 415 415 415 415 415 249 249 249
>25.04. 259 259 259 259 259 259 349 429 429 429 429 429 429 259 259 259
Редовна цена : 269 269 269 269 269 269 359 439 439 439 439 439 439 269 269 269
Доплата за 7 ПОЛУПАНСИОНА во Шпанија: Возрасни. 35 евра, Деца 25 евра
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНА во Шпанија: Возрасни. 65 евра, 300м од плажа
Доплата за 7 СЕ ВКЛУЧЕНО во Шпанија: Возрасни. 120 евра, Деца 65 евра Single + 220

 

 

FORTUNA 3* €349,00

Во автобускиот аранжман, предвидено е сместување според фортуна програмата: Сместување според однапред определена категорија на хотел. Имињата на хотелите се определуваат од страна на шпанската агенција пред поаѓањето и за истите организаторот нема влијаније. Организаторот ја гарантира категоризацијата на хотелот во рамките на овој програм. Послужувањето на храната во сите хотели е на база на шветска маса.

 

ФОРТУНА 3* Уплата M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
Полупансион до 29 5 12 19 26 3 10 17 24 31 7 14 21 28 4 11
По ЛИЦЕ во 1/2 соба >30.04 389 389 389 439 459 479 499 499 529 529 539 539 499 429 419 399
Редовна цена : 419 419 419 469 499 519 549 549 559 559 569 569 539 469 449 429
3-то и 4-то. ЛИЦЕ >30.04 369 369 369 399 429 439 469 469 489 489 499 499 449 389 379 369
Редовна цена : 389 339 339 429 459 469 499 499 519 519 529 529 479 409 399 389
1-во, 2-ро дете 2-10 г. >30.04 299 299 299 329 339 349 369 369 389 389 389 389 369 319 319 309
Редовна цена : 339 339 339 359 379 379 399 399 429 429 429 429 389 349 349 329
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ во Шпанија: 30 евра возрасни / 20 евра деца
50-500 м.од плажа

 

FORTUNA 4* €439,00

Во автобускиот аранжман, предвидено е сместување според фортуна програмата: Сместување според однапред определена категорија на хотел. Имињата на хотелите се определуваат од страна на шпанската агенција пред поаѓањето и за истите организаторот нема влијаније. Организаторот ја гарантира категоризацијата на хотелот во рамките на овој програм. Послужувањето на храната во сите хотели е на база на шветска маса.

ФОРТУНА 4* Уплата M ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТ
Полупансион до 29 5 12 19 26 3 10 17 24 31 7 14 21 28 4 11
По ЛИЦЕ во 1/2 соба >15.03 439 439 449 479 529 529 569 569 599 599 599 599 549 459 459 449
Редовна цена : 459 459 469 499 549 549 589 589 649 649 649 649 569 489 489 469
3-то и 4-то. ЛИЦЕ >15.03 399 399 409 439 469 469 499 499 539 539 539 539 479 419 419 399
Редовна цена : 419 419 429 459 489 489 519 519 559 559 559 559 499 449 449 429
1-во, 2-ро дете 2-10 г. >15.03 329 329 339 349 369 369 389 389 419 419 419 419 379 339 339 329
Редовна цена : 349 349 359 369 389 389 409 409 439 439 439 439 399 359 359 349
Доплата за 7 ПОЛНИ ПАНСИОНИ во Шпанија: 40 евра возрасни / 30 евра деца Single: +50%
50-500 м.од плажа

 

  

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

 

Facebook35k
Instagram3k