SEA STAR BEAU RIVAGE 4*- ХОТЕЛИ – ЕГИПЕТ – ХУРГАДА 2020

Хотелот се наоѓа во туристичкиот дел на Хургадa, на 6 километри од Сакала. Отворен е 2001 година и има 270 соби. Секоја соба е опремена со сателитска ТВ, клима, мини бар, телефон, фен , тераса, безжичен интернет (со доплата). Во рамките на хотелот има трговски центар, салон за убавина, СПА, гардероба, сауна, џакузи, масажа, мини голф, тени за тенис, сквош, казино, билијард, два големи базени со одделен детски басен, бар во вода, развоен центар, анимациски тим, дискотека, доктор, банка, сервис за перење за вежбање, сеф на рецепција (бесплатен е). 

SEA STAR BEAU RIVAGE 4*

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Хотелот се наоѓа во туристичкиот дел на Хургадa, на 6 километри од Сакала. Отворен е 2001 година и има 270 соби. Секоја соба е опремена со сателитска ТВ, клима, мини бар, телефон, фен , тераса, безжичен интернет (со доплата). Во рамките на хотелот има трговски центар, салон за убавина, СПА, гардероба, сауна, џакузи, масажа, мини голф, тени за тенис, сквош, казино, билијард, два големи базени со одделен детски басен, бар во вода, развоен центар, анимациски тим, дискотека, доктор, банка, сервис за перење за вежбање, сеф на рецепција (бесплатен е). 

Хотел има директен излез на приватна песочна плажа на која се наоѓаат лежалки, чадори и пешкири кои не се наплаќаат. 
На 50 метри од брегот се наоѓа коралниот гребен за сите љубители на подводниот свет и нуркањето.

 

SEA STAR BEAU RIVAGE 4 * – Hurgada
All Inclusive
Термин од: 27.5.2020 03.6.2020 10.6.2020 17.6.2020 24.6.2020 01.7.2020 08.7.2020 15.7.2020 22.7.2020 29.7.2020 05.8.2020 12.8.2020 19.8.2020 26.8.2020 02.9.2020 09.9.2020 16.9.2020
Ноќевања 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6
STANDARD ROOM
Цена по лице во двокреветна соба 514 514 514 514 514 538 538 538 538 548 557 557 557 557 514 514 514
Прво дете од 2-11.99 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295
По лице во еднокреветна соба 606 606 606 606 606 635 635 635 635 647 659 659 659 659 606 606 606
Прво дете од 2-11.99 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295
Второ дете од 6-11,99 473 473 473 473 473 488 488 488 488 494 500 500 500 500 473 473 473
Трет возрасен 509 509 509 509 509 528 528 528 528 538 548 548 548 548 509 509 509
STANDARD ROOM SEA VIEW
Цена по лице во двокреветна соба 538 538 538 538 538 562 562 562 562 569 577 577 577 577 538 538 538
Прво дете од 2-11.99 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295
По лице во еднокреветна соба 639 639 639 639 639 668 668 668 668 683 697 697 697 697 639 639 639
Прво дете од 2-11.99 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295 295
Второ дете од 6-11,99 490 490 490 490 490 504 504 504 504 512 519 519 519 519 490 490 490
Трет возрасен 528 528 528 528 528 553 553 553 553 560 567 567 567 567 528 528 528

 

Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:

  • 6 ноќевања на услуга All inclusive
  • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје
  • Аеродромски такси
  • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
  • Трансфер  аеродром – хотел – аеродром
  • Организација на аранжманот

 

Цената не вклучува:

  • Египетска влезна виза ( 25 долари – се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада . Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада  и потврда за хотелска резервација
  • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
  • Патничко осигурување

 

Цените се изразени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари

 

ДРУГИ ХОТЕЛИ ЗА ЕГИПЕТ ЛЕТО 2020 МОЖЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ НА ОВОЈ ЛИНК