SEA GULL RESORT 4*- ХОТЕЛИ – ЕГИПЕТ – ХУРГАДА

Хотелот се наоѓа во центарот на Хургада, на самиот брегот од морето. Од аеродромот оддалечен е 10км. Се состои од две згради и секоја зграда има посебна рецепција и сопствена песочна плажа, која на гостите им овозможува целосна удобност и приватност. Гостите имаат можност да ги користат двете плажи, без оглед во кој дел од хотелот се сместени.

SEA GULL RESORT 4*

Хотелот се наоѓа во центарот на Хургада, на самиот брегот од морето. Од аеродромот оддалечен е 10км. Се состои од две згради и секоја зграда има посебна рецепција и сопствена песочна плажа, која на гостите им овозможува целосна удобност и приватност. Гостите имаат можност да ги користат двете плажи, без оглед во кој дел од хотелот се сместени. Во рамките на хотелот се наоѓаат три ресторани во кои може да уживате,  во зависнот од тоа каква храна сакате: Cleopatra & Nefertiti ресторан кој нуди специјалитети од интернационалната кујна, Dolphin beach ресторан кој нуди италијански специјалитети, Chinese ресторан со арапска кујна,  Oasis beach ресторан со морски плодови и  Captin Nemo’s ресторан кој се наоѓа на ротирачкиот покрив кој им овозможува на гостите прекрасен поглед на градот и заливот. Исто така, хотелот има тениски терени, пет надворешни базени, како и базени со тобогани, одбојка на плажа, билијарт, аеробик, ватерполо, нуркање, spa & wellness центар, aqua центар ( центар за спортови на вода), помал aqua центар за деца, мини зоолошка градина, клуб за деца со програми за анимација, театар, кино и продавници.

Услуга: All Inclusive

Редовен ценовник

All Inclusive
Термин од: 12.06.2019 19.06.2019 26.06.2019 03.07.2019 10.07.2019 17.07.2019 24.07.2019 31.07.2019 07.08.2019 14.08.2019 21.08.2019 28.08.2019 04.09.2019 11.09.2019
Ноќевања 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6
STANDARD ROOM
Цена по лице во двокреветна соба 396 396 402 435 435 435 435 435 435 435 435 422 396 396
Прво дете од 2-12.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Второ дете од 6-12.99 308 308 311 327 327 327 327 327 327 327 327 321 308 308
По лице во еднокреветна соба 481 481 491 540 540 540 540 540 540 540 540 521 481 481
Прво дете од 2-12.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Второ дете од 6-12.99 350 350 355 380 380 380 380 380 380 380 380 370 350 350
По лице во трокреветна соба 383 383 389 422 422 422 422 422 422 422 422 409 383 383
Прво дете од 2-5.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Прво дете од 6-12.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
FAMILY ROOM
Цена по лице во двокреветна соба 422 422 429 462 462 462 462 462 462 462 462 448 422 422
Прво дете од 2-12.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Второ дете од 6-12.99 321 321 324 341 341 341 341 341 341 341 341 334 321 321
Трет возрасен 409 409 416 448 448 448 448 448 448 448 448 435 409 409
Прво дете од 2-5.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Прво дете од 6-12.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219