Potidea Golden Beach – Неа Потидеа, Касандра

Potidea Golden Beach – Неа Потидеа, Касандра
Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Неа Потидеа.

Hotel – Nea Moudania,  9.2 km; Hotel – Nea Fokea, 11.5 km; Hotel – Afytos, 16.6 km; Hotel – Kalithea, 19.5 km;

Плажа:На неполни 2 минути пешачење, песочна плажа.

Услуга:ALL INCLUSIVE концептот е наведен подолу. Услугата започнува со ручек а завршува со појадок.

Интернет: Доплата на рецепција.

Сместување:Хотелот се состои од две згради една позади друга.

Potidea Golden Beach – Неа Потидеа, Касандра

 

ПРОМО ЦЕНИТЕ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 24.05 ДО 14.06 ВАЖАТ ДО 31.03 со 50% уплата до 05.04
За период на престој од 14.06 до крајот на сезоната 7% попуст за резервации до 31.03

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

 

 

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Неа Потидеа.

 • Hotel – Nea Moudania,  9.2 km; Hotel – Nea Fokea, 11.5 km; Hotel – Afytos, 16.6 km; Hotel – Kalithea, 19.5 km;

Плажа:На неполни 2 минути пешачење, песочна плажа.

Услуга:ALL INCLUSIVE концептот е наведен подолу. Услугата започнува со ручек а завршува со појадок.

Интернет: Доплата на рецепција.

Сместување:Хотелот се состои од две згради една позади друга.

Во АНЕКС 1 (зграда кај базенот и ресторанот) на располагање се само 1/2 двокреветни соби и 1/2+1 двокреветна соба со помошен кревет. Во АНЕКС 2 на распоагање се трокреветни и четворокреветни соби (трето и четврто легло се дополнителни легла). Дополнителниот кревет е на расклопување, од дрвена или метална конструкција, што може значајно да влијае на просторот и комодитетот во Вашата соба.

Сместувањето во собите е после 14:00 часот (локално време), а напуштањето на собите е во 10:00 часот.

Сите соби се опремени со соодветен број на редовни и дополнителни легла, телевизор, фрижидер / мини бар, фен за коса (треба да се побара од рецепција), купатило со туш, балкон, клима (со доплата на рецепција во хотел, 6 евра на ден), можност за бебешко креветче (baby cot) – на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден, сег со доплата од 1 евро на ден.

Чистење на собите – 6 пати неделно;

Промена на крпи и постелнина – 3 пати неделно. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.

Хотелски содржини:

 • Лоби бар;
 • Основен ресторан каде што се служи: појадок, ручек, ужина и вечера;
 • Базен и бар на базен, опремени со лежалки, чадори и простор за релаксирање.

 

Редовен Ценовник:

Термин Услуга Соба во Anex I Соба во Anex II
Цена по лице за 7 All inclusive
24.05-31.05.2020 7 All 139 € 149 €
31.05-07.06.2020 7 All 159 € 169 €
07.06-14.06.2020 7 All 219 € 229 €
14.06-21.06.2020 7 All 289 € 299 €
21.06-28.06.2020 7 All 309 € 319 €
28.06-05.07.2020 7 All 339 € 349 €
05.07-12.07.2020 7 All 359 € 369 €
12.07-19.07.2020 7 All 389 € 399 €
19.07-26.07.2020 7 All 409 € 419 €
26.07-02.08.2020 7 All 409 € 419 €
02.08-09.08.2020 7 All 409 € 419 €
09.08-16.08.2020 7 All 409 € 419 €
16.08-23.08.2020 7 All 399 € 409 €
23.08-30.08.2020 7 All 369 € 379 €
30.08-06.09.2020 7 All 269 € 279 €
06.09-13.09.2020 7 All 219 € 229 €
13.09-20.09.2020 7 All 189 € 199 €

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

Цената вклучува:

 • 7 ноќевања со појадок, ручек и вечера;
 • Едно дете до 11,99 години – БЕСПЛАТНО;
 • Интернет во лоби на хотелот.

Доплати:

 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ;
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 25€ на ноќ;
 • Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 17€ на ноќ;
 • Клима уред е со доплата на рецепција, 6€ на ден.

Напомена за попусти:

 • Бројот на соби кој може да се реззервира со Early booking попусти е ограничен!
 • Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
 • Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.
 • доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Служење пијалоци: 10:30 – 21:00 часот:

 • Безалкохолни: Coca Cola, Sprite, вода, сок од портокал, чај, филтер кафе, оранжина;
 • Алкохолни: Локално Barel пиво, вино – црвено / бело, узо, грчко бренди;

Ресторан:

 • Појадок од 07:30 часот до 09:30 часот. Со појадокот се служи кафе, топло чоколадо и чај;
 • Ручек од 13:30 часот до 14:30 часот;
 • Сладолед за деца од 16:30 часот до 17:00 часот;
 • Вечера од 18:30 часот до 20:30 часот;

За ручек, вечера и на базен се служат следниве пијалоци:

 • Точено пиво;
 • Узо;
 • Бренди;
 • Црвено вино;
 • Бело вино;
 • Кока Кола;
 • Спрајт;
 • Фанта;
 • Газирана вода;
 • Филтер Кафе;

 

                                                     Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
Скопје 35 € Битола 30 € Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела) Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
Велес 35 € Прилеп 30 € • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес • 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
Штип 40 € Струга 35 € • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
Радовиш 40 € Охрид 35 € • 04:00 h Скопје (Дрводекор) • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Струмица 40 € Кичево 35 € • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
Неготино 35 € Ресен 30 € • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
Удово 35 € • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) •03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
Граничен премин Богородица 35€ • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)
Превозот оди на релација Скопје – Геракини – Неа Потидеа – Калитеа – Полихроно – Ханиоти – Пефкохори

 

Забелешки:

 • Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.
 • Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach.
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2020

 

 

.