КОVIOU HOLIDAY VILLAGE – PARADISE STUDIOS – НИКИТИ

Никити е мало гратче кое се наоѓа на западната страна од најтесниот дел од вториот полуостров на Халкидики, Ситонија. Туристичката понуда заедно со прекрасните плажи кои се наоѓаат во самото место, но и во непосредна близина, го прават Никити една од најпривлечните дестинации во летниот период.

КОVIOU HOLIDAY VILLAGE – PARADISE STUDIOS – НИКИТИ

ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

ПОПУСТ ОД 10%

за КОМПЛЕТ УПЛАТИ

ДО 30.03.2019!!!

Paradise studios (дел од хотелот Koviou Holiday Village) се наоѓа на само 250 м. од плажата на Ситониа, Koviou. Располага со 1/2, 1/3 и 1/4 ЕКО соби на приземје без кујна како и со 1/3 и 1/4 студиа и апартмани на приземје. Прв и втор спрат со поглед на прекрасната градина во дворот, а дел имаат и страничен поглед кон морето. Истите имаат комплетно опремени кујни, сопствени тоалети, ТВ, клима уред (вклучена во цена) како и WiFi интернет. Пространиот двор од 5000м2 кој е богат со зеленило и хортикултурно уредување ќе го направат престојот на гостите пријатен и релаксирачки. На гостите во Paradise studios на располагање се сите содржини од хотелот Koviou Holiday Village како: користење на базенот, бесплатни лежалки и чадори на базен, бар на базен, отворено кино, вечерни забави, анимација на деца, како и  WiFi интернет во сите простории на хотелот.

 

„Paradise studios“ –Никити
Период ПП Цена по лице во еко соба ценa по лице за студиа и апп.
26.05-02.06 7 159 179
02.06-09.06 7 189 209
09.06-16.06 7 209 229
16.06-23.06 7 249 269
23.06-30.06 7 259 279
30.06-07.07 7 299 309
07.07-14.07 7 309 329
14.07-21.07 7 339 359
21.07-28.07 7 339 359
28.0704.08 7 339 359
04.08-11.08 7 339 359
11.08-18.08 7 339 359
18.08-25.08 7 309 329
25.08-01.09 7 279 299
01.09-08.09 7 239 259
08.09-16.09 7 199 219
16.09-22.09 7 179 199
22.09-29.09 7 149 169
*ПП – Полупансион : (во ресторанот на хотелот Koviou Holiday Village)
 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса

 

Напомена:
 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво и второ дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО (во соби и апартмани со соодветен капацитет)
 • Трет и четврт возрасен над 12 години, плаќаат по 50% од цената во табелата (во 4 креветни апартмани)
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на објектот
 • Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време. Напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 25 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
 • Туристичка такса 1,5€ на ден се плаќа на лице место

PARADISE STUDIOS PARADISE STUDIOS PARADISE STUDIOS PARADISE STUDIOS PARADISE STUDIOS PARADISE STUDIOS

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019