ВИЛА ХАУС ЛИТЕА НЕА ПОТИДЕА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Вилата ХАУС ЛИТЕА се наоѓа во мирното летувалиште Потидеа на почетокот на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, на околу 65 км од Солун. Од плажа е одалечена 20 метри.

ВИЛА ХАУС ЛИТЕА НЕА ПОТИДЕА

ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Сместувањето во Вила Хаус Литеа е во 1/3 студиа и 1/4 апартмани (две простории, спална со брачен кревет и дневна со два оделни кревети) . И студиата и апартманите се со: опремена кујна, купатило, клима уред ( вклучен во цената) и TВ. Вилата располага со сопствена уредена плажа со лежалки чие користење за гостите од вилата е без доплата.

 

ТЕРМИН :

НОЌЕВАЊА 1/3 студио 1/4 апп
19.05 7* 90

100

26.05

7* 110 120
02.06 7* 120

130

09.06

7* 130 140
16.06 7* 140

150

23.06

7 280 320
30.06 7 290

360

07.07

7 320 380
14.07 7 340

440

21.07

7 360 440
28.07 7 360

440

04.08

7 360 440
11.08 7 340

420

18.08

7 320 380
25.08 7* 170

190

01.09

7* 120 140
08.09 7* 100

120

15.09

7* 80 100
22.09 7* 70

90

Напомена:
 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице во 1/3 студио или 1/4 апп БЕСПЛАТНО  –  плаќаат само превоз доколку користат.
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10 % на вториот аранжман(не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 20 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
  • Туристичка такса 0,5€ на ден се плаќа на лице место
  • Попустите за рана резервација не се комбинираат со попустите 7+7 ноќевања.
*При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 10 €.

 

ВИЛА ХАУС ЛИТЕА ВИЛА ХАУС ЛИТЕА ВИЛА ХАУС ЛИТЕА 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

 

 

Facebook35k
Instagram3k