Неа Плагиа- Вила Михаела

На самиот влез во Касандра, на само 45 километри од Солун се наоѓа малото туристичко место Неа Плагиа. Има 4км долга, плитка и песочна плажа покрај која се протега убаво уредено шеталиште со многу таверни, слаткарници, кафетерии, маркети…Гратчето е споено со Неа Флогита и изобилува со забавни игри за децата. Топлото море, одлично уредената плажа каде можете да изнајмите лежалки и чадори за сонце, како и неколкуте паркови во кои доминираат дрвореди палми ја издвојуваат Неа Плагиа како одлично место за летување на семејства со деца на помала возраст.

Неа Плагиа- Вила Михаела

Вила Михаела се наоѓа во Неа Плагиа и е лоцирана на сама плажа(30м), односно плажата и куќата ја дели една улица.Во вилата располагаме со еден апартман. Апартманот се наоѓа на приземје. Апартманот располага една спална соба и дневна со кујна. Во спалната соба има: брачен кревет и единечен а во дневниот престој има еден кревет на извлекување што е стандарден.Во апартманот има клима и Wifi која е вклучена во цената. Во апартманот нема ТV и е идеален за семејство со мали деца. Неа Плагиа се наоѓа веднаш до Неа Флогита.

Цени и термини

ТЕРМИН НОЌИ APP
АПАРТМАН ЗА 4-5 ЛИЦА
19.05-26.05 промо 7 45 евра промо
26.05-02.06 промо 7 55 евра промо
02.06-09.06 7 95 евра
09.06-16.06 7 139 евра
16.06-23.06 7 149 евра
23.06-30.06 7 179 евра
30.06-07.07 7* 379 евра
07.07-14.07 7* 399 евра
14.07-21.07 7* 429 евра
21.07-28.07 7*  429 евра
28.07-04.08 7*  429 евра
04.08-11.08 7*  429 евра
11.08-18.08 7*  429 евра
18.08-25.08 7*  399 евра
25.08-01.09 7  169 евра
01.09-08.09 7  149 евра
08.09-15.09 7  109 евра
15.09-22.09 промо 7 79 евра промо
22.09-29.09 промо 7 69 евра промо

 

– За цените кои се означени со ПРОМО, не се одбива за превоз и не подлежат на попуст.

– Цените кои не се означени со * се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување; За користење на сопствен превоз се намалува -10ЕУР од лице, освен за ПРОМО термините.
– Цените кои се означени со (*) 7 ноќи/8 дена, се однесуват за НАЕМ на студио или апартман, без вклучен превоз.

-Термините во табелите се денови на започнување и завршување на аранжманот

– За резервација е потребно 30% уплата од сумата а остатокот најдоцна 7 дена пред реализација на аранжманот.

– Check in во собите е после 14:00ч по локално време првиот ден, а напуштањето на собите е во 09:00ч по локално време.

– Во студиото и апартманот е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла.

 

ДОПЛАТИ:

-Доплата за превоз за возрасно лице и лица над 12 години – 35 евра

-Доплата за превоз за деца до 12 години- 25 евра

-Деца до 2 години, бесплатно(не користи седиште)

-Организиран превоз од: Скопје, Велес, Неготино,с.Смоквица и граница.

 

КУЌЕН РЕД:

-За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

-Сопствениците на објектот го задржуват правото  да баратна надомест на штета од страна на клиентите во случај да има штета.

-Агенцијата не гарантира не може да гарантира стабилност,брзина или коректност на интернетот.

-Агенцијата да објави дел од слободните капацитети на Last minute понуда, претходните направени и потврдени резервации нема да подлежат на било какви промени во цената.

 

Facebook35k
Instagram3k