МИКОНОС ЛЕТО 2019

МИКОНОС ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ЗАБАВАТА,УБАВИТЕ ПЕСОЧНИ ПЛАЖИ ,ТИРКИЗНАТА БОЈА НА МОРЕТО ИЛИ ОСТРОВ КОЈ Е НА ВРВОТ ОД ПОСАКУВАНИТЕ ТОП ДЕСТИНАЦИИ ЗА ЛУГЕТО ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ.ЛОЦИРАН НА КИКЛАДСКИОТ АРХИПЕЛАГ, НА ОДДАЛЕЧЕНОСТ ОД 650 км. ПО КОПНЕН И 2,5 ЧАСА ПО ВОДЕН ПАТ ИЛИ 1 ЧАС СО АВИОН ОД СОЛУН, Е ВЕЌЕ ДОСТИЖЕН ОСТРОВ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ТУРИСТИ КОЈ ЗНААТ ВИСТИНСКИ ДА ИСТРАЖУВААТ И УЖИВААТ.ТУРИСТИ ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ,ПОЗНАТИ ЛИКОВИ, ЏЕТ СЕТЕРИ, АВАНТУРИСТИ СЕ ДЕЛ ВО ЛЕТНАТА АВАНТУРА НА МИКОНОС.ТОА Е ЕДИНСТВЕН ОСТРОВ НА КИКЛАДИТЕ КОЈ УСПЕВА СО ТЕКОТ НА ВРЕМЕТО ДА ПРИВЛЕЧЕ СЕ ПОВЕЌЕ И ПОВЕЌЕ ПОСЕТИТЕЛИ.МИКОНОС ПРИВЛЕКУВА СЛАВНИ ДИСК ЏОКЕИ ВО КЛУБОВИТЕ И БАРОВИТЕ НА ОСТРОВОТ И КОТИРА ВИСОКО МЕЃУ ВОДЕЧКИТЕ ДЕСТИНАЦИИ ЗА ЗАБАВА НА МЕДИТЕРАНОТ И ВО ЕВРОПА.ПЛАЖИТЕ:ОРНОС,КОРФОС,ПСАРУ,ПАРАГА,ПАРАДАЈС,СУПЕР ПАРАДАЈС,ПАНОРМОС СЕ САМО ДЕЛ ОД НАЈУБАВИТЕ ЕВРОПСКИ ПЛАЖИ СО ТЕМАТСКИ СОДРЖИНИ.НЕ МОРА ДА ИЗНАЈМУВАТЕ ЛЕЖАЛКА И ЧАДОР ЗАТОА ШТО НА СЕКОЈА ПЛАЖА ИМАТЕ ПРОСТОР КАДЕ МОЖЕТЕ ДА ПОСТАВИТЕ ВАШ ПЕШКИР И ЧАДОР.

МИКОНОС – ЛЕТО 2019

 

ХОТЕЛ МАРИJАНА *** лоциран во местото Гластрос на оддалеченост од само 7 мин.пешки до една од најубавите плажи на островот Орнос и Корфос.
Располага со 1/3 студија, 1/4 студија и 1/5 студија сите модерно опремени,со тв,клима,фен,мини фрижидер,балкони,базен со  морска вода со поглед кон море, ресторан со поглед на базен,паркинг,wi-fi и пред се многу гостопримство и љубезност во хотелот. Услугите во хотелот се ноќевање со појадок

ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ НА БАЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК,ПРЕВОЗ(автобус или минибус),БРОД(Рафина-Миконос-Рафина),ТРАНСФЕР(пристаниште-хотел-пристаниште)
ЗА МИНИМУМ 3 ЛИЦА ВО СОБА

ПЕРИОД

Ј У Н И

Ј У Л И

10

17

24

01

08

15


НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

7 BB

7 BB

7 BB

7 BB

7 BB

7 BB

1/3 Студио

389

389

409

429

439

459

4 или 5 лице

160

160

160

160

160

160

Доплата за 1/2 соба

80

80

80

80

80

80

 

Доплата за авионски превоз Солун – Миконос – Солун и превоз Скопје(Штип) – Солун – Скопје(Штип) 140 евра по лице

ОПИС НА СОБИТЕ

 (1/3)  3ЛИЦА

Студиото е опремено со три поединечни кревети, од кои двата можат да се спојат и да бидат како
спална. Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .Сопствено купатило со када и WC.Излегува на тераса со маса и столици

(1/3) 3 ЛИЦА

Студиото е опремено со два поединечни кревети и еден кревет на спуштање, од кои двата можат да се спојат и да бидат како спална. Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .Сопствено купатило со када и WC.Излегува на тераса со маса и столици.

 

1/3) 3 ЛИЦА

Студиото е опремено со еден дупол кревет(француски) во едната соба и еден поединечен кревет во другата соба. Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен. Сопствено купатило и WC.Излегува на сопствено дворче со маса и столици.Од дворчето има директен поглед на базен.

(1/4 ) 4 ЛИЦА
Студиото е опремено со еден дупол кревет (француски) и два поединечни кревети.  Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .Сопствено купатило и WC.Излегува на сопствено дворче со маса и столици и има поглед на базен.

 

(1/5 ) 5 ЛИЦА
Студиото е опремено со два дупли кревети (француски) и еден поединечен кревет. Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .Сопствено купатило и WC.Излегува на сопствено дворче со маса и столици и има поглед на базен.

 

 • ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН НА БАЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК ВОХОТЕЛ MARIANA*** ВО GLASTROS КЛИМА ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНА, АВТОБУСКИ ИЛИ МИНИБУСКИ ПРЕВОЗ, БРОД (РАФИНА-МИКОНОС-РАФИНА), ТРАНСФЕР ПРИСТАНИШТЕ – ХОТЕЛ – ПРИСТАНИШТЕ , ЗА МИНИМУМ 3 ЛИЦА;
 • ТЕРМИНИТЕ ОБЈАВЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ДЕН НА ПОАЃАЊЕ ,ВЛЕЗ ВО ХОТЕЛОТ Е СЛЕДНИОТ ДЕН;
 • ДОПЛАТА ЗА 1/2 СОБА Е СПОРЕД ТАБЕЛАТА;
 • ДОПЛАТА ЗА ТУРИСТИЧКА ТАКСА 1€ НА ДЕН ОД СОБА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА;
 • ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕТО Е ВО МАКЕДОНСКИ ДЕНАРИ ПО КУРС 62 ДЕНАРИ ;
 • ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА СО УПЛАТА ОД 50% ОД СУМАТА НА АРАНЖМАНОТ , ОСТАТОКОТ 15 ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
 • КОГА ИМА ПОПУСТ УПЛАТАТА ТРЕБА ДА БИДЕ ЦЕЛОСНА ДО ДАТУМОТ НА ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПОПУСТОТ;
 • ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;
 • ЗА КОРИСТЕЊЕ НА АРАНЖМАН СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ СЕ ОДБИВА 55 ЕУР ПО ЛИЦЕ;
 • ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЧАСОТ НА ПОАЃАЕЊЕ И ВРАЌАЊЕ НА БРОДСКИТА КОМПАНИЈА ,АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТ ЗА ПРОМЕНА НА ЧАСОТ НА ПОАЃАЊЕ И ВРАЌАЊЕ ВО СОГЛАСНОСТ СО БРОДСКАТА КОМПАНИЈА
 • Има пешкири,сапун,тоалетна хартија , одржувањето на хигиената и промена на постелнината е секојдневно од страна на хотелот има WI-FI и сопствен паркинг
 • ПОАЃАЊЕ ОД СКОПЈЕ НА ПАРКИНГ СПРОТИ ХОЛИДЕЈ ИНН ВО 20:00 ЧАСОТ;