Хотел Мариа Антоанета 3* – Банско – Зима 2019/2020

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел Мариа Антоанета 3* – Банско

Зима 2019/2020

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Хотелот Мариа Антоанета се наоѓа на 200 м од жичарата.
Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и тераси со прекрасен поглед. Во склоп на хотелот има ресторан, лоби, паркинг, ски гардеробер.

СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, фитнес, сауна, парна бања, масажи и спа услуги.

MARIA ANTOANETA RESIDENCE 3* – Банско

www.maria-antoaneta.com
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% за резервација и уплата до 10.10.2019 | 15% за резервација и уплата до 10.11.2019
 10 % за резервација и уплата до 10.12.2019
 
Цените се по лице за 1 ноќевање 01.12-12.12.2019 13.12-26.12.2019 27.12-02.01.2020 03.01-11.01.2020
06.03-30.04.2020 12.01-05.03.2020
Вид на сместување | Период на престој
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Двокреветна соба 2+0                            21,00 €                 24,00 €                   50,00 €                   28,00 €
Еднокреветна соба 1                           39,00 €                 44,00 €                   91,00 €                  48,00 €
Јуниор сјуит 2+1                            22,00 €                 25,00 €                   53,00 €                   29,00 €
Јуниор сјуит со кујна 2+1                            23,00 €                 26,00 €                   54,00 €                   30,00 €
Едноспален апартман 2+2                            25,00 €                 28,00 €                   56,00 €                   32,00 €
Едноспален апартман со кујна 2+2                           26,00 €                 29,00 €                   57,00 €                   33,00 €
Двоспален апартман 4+2                            27,00 €                 30,00 €                   58,00 €                   34,00 €
Доплата за ПОЛУПАНСИОН –  За возрасен: 6 eвра на ден по лице; За деца  2-11.99 години 3 евра на ден 
Минимален престој : 27.12-11.01.2020 – 3 ноќевања
Во цената е вклучено : транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.
Дополнителни услови : 
▪ Деца до 1.99 год. – бесплатно
▪ Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Второ дете од 2-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – плаќа целосна сума
▪ Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми
▪ Доплата за новогодишна вечера (незадолжително) : возрасни – 60€, дете од 2-11.99 год.- 30 €
▪ Доплата за подземен паркинг – 10€ на ден (се плаќа на рецепција)
▪ Доплата за бебешко креветче – 5€ на ден (се плаќа на рецепција)
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

  

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2019/2020 ТУКА

Мариа Антоанета