MALINA RESIDENCE 3* – Зима 2017/2018

Пампорово е популарен ски центар во подножјето на Родопските планини, во областа Смољан – Јужна Бугарија и представува еден од најпознатите центри во југоисточна Европа. Ски центарот се наоѓа на надморска висина од 1620 метри, а највисок врв во тоа подрачје е Снежанка со висина од 1928 метри. Ски стазите во Пампорово се со должина од 55км, на кои што се наоѓаат вкупно 18 жичари со вкупен капацитет од 13.000 лица на саат. Пампорово се одликува со благи зими и околу 150 дена снежна покривка во текот на годината. Оваа комбинација овозможува долга скијачка сезона, со околу 120 сончеви денови. Просечната температура во зима изнесува -3°C.

MALINA RESIDENCE 3* – Пампорово

Зима 2017/2018

Комплекс Malina 3* / Холидеј село и хотелот “Резиденс” се наоѓа во срцето на Родопските Планини во непосредна близина на скијачките патеки и ски-лифтот на одморалиштето Пампорово – само 150 метри од нив. Комплексот е отворен во текот на целата година и се наоѓа во едно од најживописните места во регионот, каде што сеуште можете да уживате во недопрена природа, чисти реки, зелени ливади со миризливи цветови во лето и снежните зимски врвови.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% за резервација и уплата до 20.10.2017 |

15% за резервација и уплата до 05.11.2017 | 10% за резервација и уплата до 20.11.2017

Цените се по лице за 1 ноќевање 18.12-28.12.2017 29.12-01.01.2018 20.01-04.03.2018 05.03-31.03.2018
Вид на сместување | Период на престој 02.01-19.01.2018  
Ноќевање со појадок
Вила за 2 лица 54.00 € 134.00 € 58.00 € 43.00 €
Вила за 4 лица 83.00 € 141.00 € 90.00 € 65.00 €
Полупансион
Вила за 2 лица 63.00 € 143.00 € 69.00 € 54.00 €
Вила за 4 лица 103.00 € 159.00 € 112.00 € 87.00 €
Во цената е вклучено : појадок / појадок и вечера, интернет, сеф на рецепција, паркинг

 

Дополнителни услови :

▪ Дете до 4.99 год. – бесплатно

▪ Дете од 5-12.99 год. со 2 возрасни во вила за 2 лица – 15% доплата

▪ Возрасен на дополнително легло во вила за 4 лица – 20% доплата

▪ Дете од 5-12.99 год. со 4 возрасни во вила за 4 лица – бесплатно

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 70€, дете (5-17.99 год.) – 35€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден