ВИЛА ПАНОС ПОЛИХРОНО – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Полихроно е убаво туристичко место на полуостровот Халкидики опкружено со бујна вегетација и со долга песочна плажа. Се наоѓа на околу 100 км југоисточно од Солун. Прекрасната песочна плажа природната убавина, срдечноста и гостопримливоста на домаќините, добро организираната инфраструктура на хотелите, маркетите, пекарите, таверните, рестораните, кафулињата и пицериите се гаранција за пријатен и за незаборавен одмор.

ВИЛА ПАНОС – ПОЛИХРОНО

ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

ПОПУСТ ОД 15 %

за КОМПЛЕТ УПЛАТИ

ДО 31.03.2019 !!!

Вила Панос се наоѓа во Полихроно на 80 метри од плажата. Иделна вила за сместување на семејства/фамилии. Располага со 7 апартмани (дуплекс) кои располагаат со 5/6 кревети. Апартманите се на приземје, прв и втор кат. Сите се опремени со две одвоени спални соби, дневна соба, трпезариска маса, кујна, туш/wc и балкон. Користење на клима, интернет и паркинг е вклучено во цената. Поради поставеноста во близина на центарот на Полихроно и плажата, како и поради големите и комотни апартмани, вила Панос е идеална за фамилии.

Доколку имате потешкотии да стигнете до вилата користете ги координатите:

40.018290, 23.524859

25% за резервации со комплетни уплати до 28.02.2019, Early Booking (First Minute)

15% за резервации со комплетни уплати до 31.03.2019, Early Booking
Вила Панос, Полихроно – Цени за 7 ноќи по лице со превоз или по соба само наем
– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз за минимум четири лица во соба (Мин. 4 уплати) | 5-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10еур по лице, 5-то БЕСПЛАТНО сместување.
– Πрвите две и последните две смени се ПРОМО и не важат EARLY BOOKING попустот

 

 Термин Ноќевања ДУПЛЕКС АПП 2/2+1(Макс.5 лица
19.05 – 26.05.2019 7 49 евра ПРОМО
26.05 – 02.06.2019 7 59 евра ПРОМО
02.06 – 09.06.2019 7 75 евра
09.06 – 16.06.2019 7 99 евра
16.06 – 23.06.2019 7 109 евра
23.06 – 30.06.2019 7 129 евра
30.06 – 07.07.2019 7* 449 евра
07.07 – 14.07.2019 7* 519 евра
14.07 – 21.07.2019 7* 529 евра
21.07 – 28.07.2019 7* 529 евра
28.07 – 04.08.2019 7* 529 евра
04.08 – 11.08.2019 7* 529 евра
11.08 – 18.08.2019 7* 529 евра
18.08 – 25.08.2019 7* 419 евра
25.08 – 01.09.2019 7 109 евра
01.09 – 08.09.2019 7 89 евра
08.09 – 15.09.2019 7 70 евра
15.09 – 22.09.2019 7 59 евра ПРОМО
22.09 – 29.09.2019 7 49 евра ПРОМО
 • За цените кои се означени со ПРОМО, не се одбива за превоз и не подлежат на попусти
 •  Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз за минимум четири лица во соба (Мин. 4 уплати) | 5-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10еур од лице, 5-то БЕСПЛАТНО сместување.
 • Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на цел Дуплекс Апартман без вклучен превоз

НАПОМЕНА:

 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни;
 • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • Превоз од: Kуманово /Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата поради големата гужва;
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот термин;

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • Доплата за патничко осигурување – 150мкд / 300мкд за лица над 65 год;
 • КОРДИНАТИ ОД ВИЛА ПАНОС
  40.018290, 23.524859

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

 

Facebook35k
Instagram3k