ЛЕФКАДА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2020

Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името; сината боја на морето која може да се спореди со морињата во некои далечни егзотични дестинации; зеленилото на боровите,чемпресите,шаренилото на цвеќињата,маслиновите дрвја..

Големиот број на таверни, барови, ресторани ќе го направат Вашиот одмор уште попријатен. Најпознатите и најубави плажи на островот Порто Кацики, Егремни, Милос, Катисма…со својата убавина никој нема да го остави рамнодушен. Нидри е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот. Сместен е во залив опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси, Скорпио кои се сопственост на Оназис. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга градска плажа. Покрај пристаништето во кое се закотвени бродовите кои крстарат околу островот и превезуваат капачи до другите островчиња, тука се наоѓа и марината за јахти која претставува совршено уточиште на многубројните наутичари и едриличари.

ЛЕФКАДА 

ГРЦИЈА ЛЕТО 2020

Вила Андреас – 15 % попуст 

Вила Јонион – 15 % попуст

Попустите важат за комплетна уплата до 29.02.2020

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

 

ЛЕФКАДА  – Вила АНДРЕАС

Вила АНДРЕАС е лоцирана на 10 метри од плажа во Никијана – Лефкада. Располага со 6 двокреветни соби, опремени со ТВ, клима, бања, фрижидер собите немаат кујна и се на услуга ноќевање со појадок. Вилата исто така располага 3 трокреветни студија (еден брачен и еден единечен кревет) и апартман за четири особи (со брачен кревет во спална и во кујната има кревети на спрат), секое од нив опремено со кујна, ТВ, клима која се доплаќа 5 евра на ден, бања и балкон.

 

ЛЕФКАДА  – Вила ЈОНИАН

Вила ЈОНИАН се наоѓа на 5 мин пешачење од пристаништето во Нидри. Сите апартмани се наоѓаат на приземје, опремени се со кујна, тоалет, ТВ, клима (која не е вклучена во цената), тераса. Вилата располага со два базена и лежалки, бесплатни за гостите (ограничен капацитет).

     

Ценовник Лефкада Лето 2020:

 

Вила АНДРЕАС ЈОНИОН

Апартман

Термин  Ноќевања  1/2 СОБА

 Со појадок 

1/3

 Судио  

1/4

 Апартман 

1/3 1/4
30.05.2020 7* 99 € 99 € 99 € 119 € 119 €
06.06.2020 7* 129 € 129 € 129 € 139 € 139 €
13.06.2020 7* 139 € 139 € 139 € 149 € 149 €
20.06.2020 7* 169 € 169 € 169 € 179 € 179 €
27.06.2020 9 369 € 409 € 489 € 499 € 529 €
06.07.2020 9 429 € 469 € 549 € 559 € 599 €
15.07.2020 9 449 € 489 € 589 € 649 € 689 €
24.07.2020 9 449 € 489 € 589 € 649 € 689 €
02.08.2020 9 449 € 489 € 589 € 649 € 689 €
11.08.2020 9 449 € 489 € 589 € 629 € 669 €
20.08.2020 9 429 € 469 € 549 € 559 € 599 €
29.08.2020 7* 169 € 169 € 169 € 179 € 179 €
05.09.2020 7* 139 € 139 € 139 € 149 € 149 €
12.09.2020 7* 129 € 129 € 129 € 139 € 139 €
19.09.2020 7* 99 € 99 € 99 € 119 € 119 €

 

НАПОМЕНИ:
 • ЦЕНИТЕ во термините означени со * се даени по лице за ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ГРАТИС ПРЕВОЗ.
 • Цената не се менува доколку не се користи превозот !
 • Во пакет аранжманите означени со * во студио две лица плаќаат полн износ, ТРЕТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).
 • Во апартман ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за трето и четврто лице по 50€
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Над  дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

 • Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
 • Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
 • Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе
на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е до 09:00часот.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
 • Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
 • По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.
Доплата за превоз:
 • Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€
 • деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра.
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) !!!

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2020