Куќа Papus – Сарти – Грција Лето 2019

Сарти е мало селце сместено на источната страна на вториот крак, со прекрасен поглед кон третиот крак и планината Атос. Има долга прекрасна песочна плажа и кристално чисто море. Според многумина најмонденското и најпосетено туристичко место на Ситонија. Оддалечено е 144 км. од Солун и 240 км. од македонската граница.

Куќа Papus – Сарти

Грција Лето 2019

Куќа Papus се наоѓа во централниот дел на Сарти. Оддалечена е околу 50 метри од плажа/ море. Студијата и (дуплекс) апартманите содржат: комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима (се доплаќа во објектот), бесплатен интернет, тераса (со поглед кон море, осевн дуплекс апартманот).

Куќа Papus Термин

Ноќевања

1/3 студио

1/4 дуплекс

26/5-2/6

7*

215*

250*

2/6-12/6

10*

365*

400*

12/6-21/6

9*

425*

460*

21/6-30/6

9*

480*

515*

30/6-9/7

9

515

555

9/7-18/7

9

555

615

18/7-27/7

9

590

645

27/7-5/8

9

590

645

5/8-14/8

9

590

645

14/8-23/8

9

590

645

23/8-1/9

9

545

605

1/9-11/9

10*

515*

555*

11/9-21/9

10*

425*

460*

21/9-1.10

10*

285*

320*

Доплата за туристичка такса во Р.Грција, 0,50 € по соба на ден (се доплаќа во објектот)

 

Куќа Papus напомени и услови:

– Цените во табелите се објавени во денари и во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари. Истите се однесуваат за наем на студио или апартман, за бројот на ноќевања наведени во табелата. За цените со ѕвездичка превозот е гратис. А за останатите термини се доплаќа:

  • За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
  • За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

– За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

– Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

– Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.staff.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница (www.staff.mk) е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Скопје.

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019

 

Куќа Papus