Куќа Panorama – Сарти – Грција Лето 2020

Сарти е мало селце сместено на источната страна на вториот крак, со прекрасен поглед кон третиот крак и планината Атос. Има долга прекрасна песочна плажа и кристално чисто море. Според многумина најмонденското и најпосетено туристичко место на Ситонија. Оддалечено е 144 км. од Солун и 240 км. од македонската граница.

КУЌА PANORAMA САРТИ

ГРЦИЈА ЛЕТО 2020

7% ПОПУСТ  ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА  ДО 01.02.2020

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Куќа Panorama – Сарти е лоцирана на самата плажа, во првиот ред. Располага со двокреветни и трикреветни студија, и со четирикреветни и петкреветни апартмани. Секоја соба има тоалет, тераса (некои со директен поглед кон море), ТВ, клима-уред и интернет кои се вклучени во цената. Забелешка: Спалната соба во четирикреветниот апартман е без природна светлина-прозорец.

Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

24.5-31.5

7

89

35

31.5-7.6

7

109

35

7.6-14.6

7

119

35

14.6-21.6

7

149

35

21.6-28.6

7

169

35

Сезонски цени

Термин

Ноќевања

1/2 студио сутерен

1/2 студио море

1/3 студио
стр. море

1/3 студио
поглед море

1/4 апартман сутерен

1/5 апартман поглед скали

1/5 апартман странично море

28.6-7.7

9

390

490

535

585

535

605

645

7.7-16.7

9

410

540

575

625

575

645

685

16.7-25.7

9

425

575

635

685

635

705

745

25.7-3.8

9

425

575

635

685

635

705

745

3.8-12.8

9

425

575

635

685

635

705

745

12.8-21.8

9

425

575

635

685

635

705

745

21.8-30.8

9

400

530

565

615

565

635

675

Вонсезонски цени

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

30.8-6.9

7

169

35

6.9-13.9

7

149

35

13.9-20.9

7

119

35

20.9-1.10

10

99

35

Доплата за туристичка такса во Р.Грција, 0,50 € по соба на ден (се доплаќа во објектот)

 

Куќа Panorama напомени и услови:
 • Цените во табелите се објавени во денари и во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари.
 • Вонсезонските цени се дадени (објавени) по лице за 7 или 10 ноќевања со вклучен автобуски превоз. Плаќаат најмалку две лица. За патниците кои нема да го користат превозот од цената се одбива 20 евра од целосната-вкупната сума
 • Сезонските цени се дадени (објавени) за наем на цело студио или апартман за 9 ноќевања, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:
  За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
  За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра)
  Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 2,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница (www.staff.mk) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница (www.staff.mk) е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени во канцелариите во Скопје.

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2020

 

КУЌА PANORAMA САРТИ