KING TUT RESORT 3*- ХОТЕЛИ – ЕГИПЕТ – ХУРГАДА

Хотел Кинг Тут се наоѓа во близина на центарот Sakala, а од аеродромот е оддалечен 5 километри. Лоциран е директно на песочна плажа. Хотелот располага со 133 соби. Сите соби имаат клима уред, мини бар, телефон, сателитска ТВ, фен за коса и балкон. Гостите на хотелот располагаат со 3 главни ресторани (од кои едниот е на плажа), 4 барови ( еден е на плажа), базен, сауна, jacuzzi, простории за масажа и анимационен тим за забава за време на целиот ден.

KING TUT RESORT 3*

ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.04

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Хотел Кинг Тут се наоѓа во близина на центарот Sakala, а од аеродромот е оддалечен 5 километри. Лоциран е директно на песочна плажа. Хотелот располага со 133 соби. Сите соби имаат клима уред, мини бар, телефон, сателитска ТВ, фен за коса и балкон. Гостите на хотелот располагаат со 3 главни ресторани (од кои едниот е на плажа), 4 барови ( еден е на плажа), базен, сауна, jacuzzi, простории за масажа и анимационен тим за забава за време на целиот ден.

KING TUT RESORT 3*
Термин од: 27.05.2020 03.06.2020 10.06.2020 17.06.2020 24.06.2020 01.07.2020 08.07.2020 15.07.2020 22.07.2020 29.07.2020 05.08.2020 12.08.2020 19.08.2020 26.08.2020 02.09.2020 09.09.2020 16.09.2020
STANDARD ROOM
Цена по лице 426€ 426€ 426€ 426€ 426€ 448€ 448€ 448€ 448€ 448€ 448€ 448€ 448€ 433€ 433€ 433€ 433€
Цена по патник до 31.01.2020 396€ 396€ 396€ 396€ 396€ 413€ 413€ 413€ 413€ 413€ 413€ 413€ 413€ 402€ 402€ 402€ 402€
3 возрасен 383€ 383€ 383€ 383€ 383€ 401€ 401€ 401€ 401€ 401€ 401€ 401€ 401€ 389€ 389€ 389€ 389€
1 дете 0-13.99 год. 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€
2 дете 0-6.99 год. 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€
2 дете 7-13.99 год. 335€ 335€ 335€ 335€ 335€ 344€ 344€ 344€ 344€ 344€ 344€ 344€ 344€ 338€ 338€ 338€ 338€
STD SGL ROOM
Цена по лице 498€ 498€ 498€ 498€ 498€ 527€ 527€ 527€ 527€ 527€ 527€ 527€ 527€ 513€ 513€ 513€ 513€
Цена по патник до 20.01.2020-31.01.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020 454€ 454€ 454€ 454€ 454€ 477€ 477€ 477€ 477€ 477€ 477€ 477€ 477€ 465€ 465€ 465€ 465€
1 дете 0-13.99 год. 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€
2 дете 0-6.99 год. 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€
2 дете 7-13.99 год. 364€ 364€ 364€ 364€ 364€ 376€ 376€ 376€ 376€ 376€ 376€ 376€ 376€ 370€ 370€ 370€ 370€
STD SEA FRONT ROOM
Цена по лице 455€ 455€ 455€ 455€ 455€ 477€ 477€ 477€ 477€ 477€ 477€ 477€ 477€ 462€ 462€ 462€ 462€
Цена по патник до 20.01.2020-31.01.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020 419€ 419€ 419€ 419€ 419€ 436€ 436€ 436€ 436€ 436€ 436€ 436€ 436€ 425€ 425€ 425€ 425€
3 возрасен 413€ 413€ 413€ 413€ 413€ 424€ 424€ 424€ 424€ 424€ 424€ 424€ 424€ 419€ 419€ 419€ 419€
1 дете 0-13.99 год. 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€
2 дете 0-6.99 год. 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€
2 дете 7-13.99 год. 347€ 347€ 347€ 347€ 347€ 356€ 356€ 356€ 356€ 356€ 356€ 356€ 356€ 350€ 350€ 350€ 350€
STD SGL SEA FRONT ROOM
Цена по лице 527€ 527€ 527€ 527€ 527€ 556€ 556€ 556€ 556€ 556€ 556€ 556€ 556€ 534€ 534€ 534€ 534€
Цена по патник до 20.01.2020-31.01.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020 477€ 477€ 477€ 477€ 477€ 500€ 500€ 500€ 500€ 500€ 500€ 500€ 500€ 482€ 482€ 482€ 482€
1 дете 0-13.99 год. 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€
2 дете 0-6.99 год. 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€
2 дете 7-13.99 год. 376€ 376€ 376€ 376€ 376€ 387€ 387€ 387€ 387€ 387€ 387€ 387€ 387€ 379€ 379€ 379€ 379€
FAMILY ROOM
Цена по лице 469€ 469€ 469€ 469€ 469€ 491€ 491€ 491€ 491€ 491€ 491€ 491€ 491€ 477€ 477€ 477€ 477€
Цена по патник до 20.01.2020-31.01.2020 за поаѓања 27.05.2020-30.09.2020 431€ 431€ 431€ 431€ 431€ 448€ 448€ 448€ 448€ 448€ 448€ 448€ 448€ 436€ 436€ 436€ 436€
3 возрасен 418€ 418€ 418€ 418€ 418€ 435€ 435€ 435€ 435€ 435€ 435€ 435€ 435€ 424€ 424€ 424€ 424€
1 дете 0-13.99 год. 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€
2 дете 0-6.99 год. 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€ 295€
2 дете 7-13.99 год. 353€ 353€ 353€ 353€ 353€ 361€ 361€ 361€ 361€ 361€ 361€ 361€ 361€ 356€ 356€ 356€ 356€

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ И ИСТИТЕ ВКЛУЧУВААТ:

 • 6 ноќевања на услуга All inclusive
 • Аеродромски такси
 • Авионски билет со чартер лет на релација Скопје – Хургада – Скопје
 • дозволени 20 кг чекиран багаж по лице
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Организација на аранжманот

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Египетска влезна виза (25 еур- се плаќа на лице место) за македонски државјани се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
  Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и потврда за хотелска резервација
 • Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување

НАПОМЕНА:

Цените се изразени во евра, плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс 1еуро = 62ден

За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ

Целосна доплата на аранжманот 21 ден пред патувањето

За резервација со РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА задолжителна уплата на аванс од 50% од вкупниот износ

Задолжително патничко осигурување ,со важност на ваучерот

За ова патување патникот е должен да поседува валиден биометриски пасош кој треба да има важност 6 месеци од денот на патување.Исполнувањето на овој услов и последиците настанати од неговото непочитување е под одговорност на патникот

Важат општите услови на патување на тур операторот и СКТМ

Пријавување на гости: 14:00 часот

Одјавување на гости: 10:00 часот

ДРУГИ ХОТЕЛИ ЗА ЕГИПЕТ ЛЕТО 2020 МОЖЕ ДА ПОГЛЕДНЕТЕ НА ОВОЈ ЛИНК