КАМЕЛИЈА АПАРТ 4*-Пампорово-Зима 2020/2021

Пампорово е популарен ски центар во подножјето на Родопските планини, во областа Смољан – Јужна Бугарија и представува еден од најпознатите центри во југоисточна Европа. Ски центарот се наоѓа на надморска висина од 1620 метри, а највисок врв во тоа подрачје е Снежанка со висина од 1928 метри. Ски стазите во Пампорово се со должина од 55км, на кои што се наоѓаат вкупно 18 жичари со вкупен капацитет од 13.000 лица на саат. Пампорово се одликува со благи зими и околу 150 дена снежна покривка во текот на годината. Оваа комбинација овозможува долга скијачка сезона, со околу 120 сончеви денови. Просечната температура во зима изнесува -3°C.

КАМЕЛИЈА АПАРТ ХОТЕЛ 4* – Пампорово 

Зима 2020/2021

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

 

Хотел Камелија во Пампорово е најновиот бисер во снежната круна во познатото ски одморалиште. Хотелот е лоциран непосредно до една од најатрактивните ски патеки во Пампорово, Студенец и има директен пристап до целосно опремена ски гардероба. Ресортот е уникатен комплекс создаден да го импресионира секој гостин со својот изглед и архитектура. Секоја соба од хотелот е направена така да додека престојувате во неа, се чувствувате како дома. Хотелот Камелија е дизајниран да обезбеди максимална удобност и за семејствата со мали деца. Апартманите на хотелот располагаат со кујна и мебел, трпезарија, спална соба и софа кревет. Децата кои сакаат игри, можат слободното време да го поминуваат во специјално опремена просторија за мали деца за најразлични игри и забави.

KAMELIA APART 4* -Пампорово
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2020 | 10% попуст за резервација и уплата до 31.10.2020 (не важи за период на престој 28.12-02.01.2020)
Цените се по лице за 1 ноќ. – НАЕМ 01.12-18.12.2020 19.12-27.12.2020 28.12-02.01.2021 11.01-21.01.2021 22.01-04.03.2021
05.03-15.04.2021 03.01-10.01.2021
Студио (2+0) – мин.2 лица плаќаат 26 € 41 € 59 € 30 € 37 €
Еднопспален апартман (2+2) – мин. 2 лица плаќаат 29 € 44 € 63 € 32 € 40 €
Двоспален апартман (4+2) – мин. 4 лица плаќаат 24 € 36 € 55 € 26 € 33 €
Триспален апартман (6+2) – мин. 6 лица плаќаат 23 € 35 € 52 € 25 € 31 €
Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, фитнес, релакс зона, интернет, ски гардеробер, анимација за деца
Дополнителни услови :
▪ Деца до 5.99 год. – бесплатно
▪ Деца од 6-11.99 год. на дополнително легло – 60% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
▪ Доплата за појадок: возрасни – 6 €, дете од 6-11.99 год. – 4€
▪ Доплата за вечера : возрасни – 11€, дете од 6-11.99 год. – 6€
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 95€, дете од 6-11.99 год. – 50€
▪ Доплата за божиќна вечера (задолжително) : возрасни -45€, дете од 6-11.99 год. – 28€

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2020/2021 ТУКА