КАМЕЛИЈА АПАРТ 4*-Пампорово-Зима 2019/2020

Пампорово е популарен ски центар во подножјето на Родопските планини, во областа Смољан – Јужна Бугарија и представува еден од најпознатите центри во југоисточна Европа. Ски центарот се наоѓа на надморска висина од 1620 метри, а највисок врв во тоа подрачје е Снежанка со висина од 1928 метри. Ски стазите во Пампорово се со должина од 55км, на кои што се наоѓаат вкупно 18 жичари со вкупен капацитет од 13.000 лица на саат. Пампорово се одликува со благи зими и околу 150 дена снежна покривка во текот на годината. Оваа комбинација овозможува долга скијачка сезона, со околу 120 сончеви денови. Просечната температура во зима изнесува -3°C.

КАМЕЛИЈА АПАРТ ХОТЕЛ 4* – Пампорово 

Зима 2019/2020

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

 

Хотел Камелија во Пампорово е најновиот бисер во снежната круна во познатото ски одморалиште. Хотелот е лоциран непосредно до една од најатрактивните ски патеки во Пампорово, Студенец и има директен пристап до целосно опремена ски гардероба. Ресортот е уникатен комплекс создаден да го импресионира секој гостин со својот изглед и архитектура. Секоја соба од хотелот е направена така да додека престојувате во неа, се чувствувате како дома. Хотелот Камелија е дизајниран да обезбеди максимална удобност и за семејствата со мали деца. Апартманите на хотелот располагаат со кујна и мебел, трпезарија, спална соба и софа кревет. Децата кои сакаат игри, можат слободното време да го поминуваат во специјално опремена просторија за мали деца за најразлични игри и забави.

KAMELIA APART 4* – Пампорово

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 31.10.2019 ( не важи за термин: 27.12-02.01.2020 )
Цените се по лице за 1 ноќ. – НАЕМ 01.12-18.12.2019 19.12-26.12.2019 27.12-02.01.2020 13.01-19.01.2020 20.01-04.03.2020
05.03-15.04.2020 03.01-12.01.2020
Студио (2+0) – мин.2 лица плаќаат                  25,00 €                  41,00 €                 58,00 €                 29,00 €                  36,00 €
Еднопспален апартман (2+2) – мин. 2 лица плаќаат                 28,00 €                  43,00 €                 62,00 €                 31,00 €                  39,00 €
Двоспален апартман (4+2) – мин. 4 лица плаќаат                  23,00 €                  35,00 €                 54,00 €                 25,00 €                  32,00 €
Триспален апартман (6+2) – мин. 6 лица плаќаат                  21,00 €                  33,00 €                  51,00 €                 23,00 €                  30,00 €
Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, фитнес, релакс зона, интернет, ски гардеробер, анимација за деца
Дополнителни услови : 
▪ Деца до 5.99 год. – бесплатно
▪ Деца од 6-11.99 год. на дополнително легло – 60% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
▪ Доплата за појадок: возрасни – 6 евра; дете од 6-11.99 год. – 4€
▪ Доплата за  вечера : возрасни – 11 евра; дете од 6-11.99 год. – 6€
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 100€, дете од 6-11.99 год. – 50€
▪ Доплата за божиќна вечера (задолжително) : возрасни -45€, дете од 6-11.99 год. – 28€

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2019/2020 ТУКА