JUNGLE AQUA PARK 4*- ХОТЕЛИ – ЕГИПЕТ – ХУРГАДА

Хотелот е лоциран во областа Sakkala, на 10км од аеродромот и на 16км од центарот на Хургада. Комплексот е модерно уреден и се состои од бунгалови кој се распоредени околу базенот и во градината на хотелот. Има 33 базени и 35 тобогани (21 тобоган за возрасни и 14 тобогани за деца) и претставува најголем тематски Aqua парк во Египет.

JUNGLE AQUA PARK 4*

Хотелот е лоциран во областа Sakkala, на 10км од аеродромот и на 16км од центарот на Хургада. Комплексот е модерно уреден и се состои од бунгалови кој се распоредени околу базенот и во градината на хотелот. Има 33 базени и 35 тобогани (21 тобоган за возрасни и 14 тобогани за деца) и претставува најголем тематски Aqua парк во Египет.

Хотелска плажа на 900м од хотелот и бесплатен шатл бус до плажа. Гостите ја користат плажата на хотелот Dana Beach Resort. Лежалки на плажа, чадори за сонце и пешкири за плажа се бесплатни. Хотелот има и бар на плажа. Сите соби се климатизирани со тераса, мини бар, сеф, телефон.

Овој хотел нуди можност секој од гостите да има занимација, без разлика дали планирате активен одмори или семеен одмор. Тука може да ги користите следните содржини: аеробик, аквабик, пинг понг, видео игри, фудбалски терени, мини голф и уживање во многубројните спортови на вода.

Услуга: All Inclusive

Редовен ценовник

All Inclusive
Термин од: 12.06.2019 19.06.2019 26.06.2019 03.07.2019 10.07.2019 17.07.2019 24.07.2019 31.07.2019 07.08.2019 14.08.2019 21.08.2019 28.08.2019 04.09.2019 11.09.2019
Ноќевања 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6 6
STANDARD ROOM
Цена по лице во двокреветна соба 606 606 628 737 737 737 737 737 737 737 737 694 606 606
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Второ дете од 7-13.99 413 413 424 478 478 478 478 478 478 478 478 457 413 413
Трет возрасен 593 593 615 724 724 724 724 724 724 724 724 681 593 593
Прво дете од 2-6.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Прво дете од 7-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
STANDARD POOL VIEW ROOM
Цена по лице во двокреветна соба 639 639 661 770 770 770 770 770 770 770 770 727 639 639
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Второ дете од 7-13.99 429 429 440 495 495 495 495 495 495 495 495 473 429 429
Трет возрасен 626 626 648 757 757 757 757 757 757 757 757 713 626 626
Прво дете од 2- 13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
FAMILY ROOM
Цена по лице во двокреветна соба 797 797 829 994 994 994 994 994 994 994 994 928 797 797
Прво дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Второ дете од 2-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Трето дете 7-13,99 508 508 524 607 607 607 607 607 607 607 607 574 508 508
Трет возрасен 783 783 816 980 980 980 980 980 980 980 980 915 783 783
Прво дете од 2-6.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219
Второ дете од 7-13.99 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219 219

 

Facebook35k
Instagram3k