Интерхотел Сандански 4* во Јануари

Интер Хотел Сандански 4* се наоѓа во центарот на Сандански, на пешачко растојание од градскиот парк и главната шопинг улица. Хотелот располага со еден од најдобрите медицински центри на Балканот.

Интерхотел Сандански 4* во Јануари

 

 

ЈАНУАРИ

02-05/01/2020

Цените се за соба за 3 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ

INTERHOTEL ****

Сместување во

за уплата ДО 15.11.2019

за уплата ПО 15.11.2019

Двокревeтна лукс соба

215 €

240 €

Еднокреветна лукс соба

165 €

190 €

Доплата по лице за 3 ноќи со појадок

Дете од 0-3,99 год. во соба е бесплатно

Дополнително легло за дете 4-11,99 во соба – 34

Дополнително легло за дете 12 – 15,99 во соба – 79

Цените се во се плаќа во денари, 1 = 62 денари

 

ПРОГРАМА СО ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ

02
.01.2020 Битола/Скопје-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански
Поаѓање во 06.00 ч. од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански.
По пристигнувањето сместување во избраниот хотел.
Слободно време, можност за користење на СПА центарот.
Ноќевање

03.01.2020 Сандански
Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг во градот. Ноќевање.

04.01.2020 Сандански
Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг во градот. Ноќевање.

05.01.2020 Сандански-Струмица-Валандово-Кавадарци-Прилеп-Скопје/Битола
Појадок, одјавување од хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 13:00 ч. (локално време) поаѓање кон месноста Рупите (храмот – споменик – Св. Петка и гробот на најпознатата пророчица – Баба Ванга каде е и погребана). По посетата поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Македонија во вечерните часови.

Напомена:
Доколку имате барања за помалку или повеќе ноќевања надвор од пакетот , во тој случај важат цените по редовен ценовник.
Попустот важи се до исполнувањето на собите кои се предвидени по промотивна цена!

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ:

Капацитет на сместување:

Тип на соба

Мин. Капацитети

Макс. Капацитети

Двокреветна соба (француско легло)

1 возрасен

2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г

Двокреветна соба (разделени легла)

1 возрасен

2 возрасни + 1 дете до 3.99г.

Во цената Е вклучено:

Во цената НЕ Е вклучено:

2 или 3 ноќевања со појадок
Користење на СПА центар
Безжичен интернет
Туристички такса

Паркинг

Превоз
Патничко осигигурување
Неспомнати услуги
Личен трошок

Доплата за превоз од/до Битола

Доплата за превоз од/до Скопје

Возрасен 25 €
Дете 2-12 г.
15 €

Возрасен 30
Дете 2-12 г.
15 €

Сандански