ХУРГАДА ( СО ЧАРТЕР ЛЕТ ОД СОФИЈА )

Гледавте слики од други како летуваа во Египет и би сакале да сте таму?! Не очајувајте во Египет летото е во полн ек, па затоа не е доцна да уживате во убавините на оваа дестинација и во септември или октомври.
Идеална програма за да ги посетите сите значајни места на најсатара цивилизација во светот.
Не чекајте, информирајте се и резервирајте на 071/451-633, Ве очекуваме.

ХУРГАДА ( СО ЧАРТЕР ЛЕТ ОД СОФИЈА )

Ден 1

Софија – Хургада

Средба на аеродромот во Софија, Директен чартер лет до Хургада со број на лет BGH2015 во 15:00 часот (локално време Софија). Пристигнување во Хургада, трансфер до хотел и сместување во избраниот хотел.

Ден 2-7

Хургада 2-7 ден

Слободно време и можност за посета на факултативни екскурзии.

Ден 8

Хургада – Софија

 По одјавата од хотел, трансфер до аеродромот во Хургада за директен чартер лет до Софија со број на лет BGH2016 во 17:40 ч. Слетување во Софија во 21:40 часот (локално време Софија).

ПАКЕТ ЦЕНИ ЗА 7 ноќи / 8 дена

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

  • Авионски билет – директен чартер лет со вклучени аеродромски и административни такси;
  • Рачен багаж до 7 кг. и чекиран багаж – 20 кг по лице
  • 7 ноќи во избраниот хотел со услуга All Inclusive или Ultra All Inclusive;
  • Трансферите од аеродром до хотел и обратно;
  • Услуги на локалната партнер компанија.

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

  • Влезна виза за Египет – 25 USD по лице, се плаќа при пристигнување на аеродромот во Хургада.
  • Патничко осигурување;
  • Факултативни екскурзии;
  • Индивидуални трошоци;
  • Трансфер Скопје – Софија – Скопје / мин. 6 лица со цена од 50 € по лице

 

ТЕРМИН ХОТЕЛ УСЛУГА ЦЕНА ПО ЛИЦЕ
16.10.2019 ELYSEES HOTEL HURGHADA 4* ALL 445 €
16.10.2019

HAWAII CAESAR PALACE HOTEL & AQUAPARK 5*

ALL 450 €
16.10.2019 MARLIN INN AZUR RESORT 4* ALL 485 €
16.10.2019

SPHINX RESORT HOTEL 5*

ALL 525 €
16.10.2019

STEIGENBERGER AL DAU BEACH HURGHADA 5*

ALL 565 €
ТЕРМИН ХОТЕЛ УСЛУГА ЦЕНА ПО ЛИЦЕ
23.10.2019 ELYSEES HOTEL HURGHADA 4* ALL 445 €
23.10.2019

HAWAII CAESAR PALACE HOTEL & AQUAPARK 5*

ALL 450 €
23.10.2019 MARLIN INN AZUR RESORT 4* ALL 485 €
23.10.2019

SPHINX RESORT HOTEL 5*

ALL 530 €
23.10.2019

STEIGENBERGER AL DAU BEACH HURGHADA 5*

ALL 565 €

 

Напомена:Авиокомпанијата го задржува правото да го промени времето на полетување и слетување, за што компанијата ќе ги извести патниците навремено.Потребен е македонски пасош валиден минимум 6 месеци, за патување во Египет.