Хотел WELLNESS HOTEL BULGARIA 4* – Банско – Зима 2020/2021

Хотелот се наоѓа во строгиот центар на Банско. На неколку минути од жичарата и веднаш до кафичи, ресторани и близу до стариот дел на Банско, од него започнува шетачката Пирин улица.

Појадокот се служи во самиот хотел, а вечерата, доколку си доплатите е во прекрасниот стар ресторан со традиционален ентериер Молерите.

Хотел WELLNESS HOTEL BULGARIA 4* – Банско 

Зима 2020/2021

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Хотелот се наоѓа во строгиот центар на Банско. На неколку минути од жичарата и веднаш до кафичи, ресторани и близу до стариот дел на Банско, од него започнува шетачката Пирин улица.

Појадокот се служи во самиот хотел, а вечерата, доколку си доплатите е во прекрасниот стар ресторан со традиционален ентериер Молерите.

СПА Центар : внатрешен базен, сауна, спа процедури и масажи.

WELLNESS HOTEL BULGARIA 4* – Банско
БОНУСИ : 6=5, 7=6, 10=9 за период на престој 06.01-15.04.2021
Цените се по лице за 1 ноќевање со појадок 01.12-28.12.2020 29.12-05.01.2021 06.01-28.02.2021
Вид на сместување 01.03-15.04.2021
Двокреветна соба 2+1 31 € 69 € 38 €
Апартман 2+2 35 € 87 € 41 €
Возрасен на дополнително легло 25 € 63 € 29 €
Доплата за вечера : возрасен – 10€ , дете – 5€
Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, џакузи, финска сауна, инфрацрвена сауна, парна бања, контрастен туш, релакс водопод, ски гардеробер, интернет
Дополнителни услови :
▪ Прво дете до 3.99 год. – бесплатно
▪ Второ дете од 0-3.99 год. на дополнително легло – доплата 14€
▪ Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло – доплата 22€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2020/2021 ТУКА