Хотел Санрајс 4* – Банско – Зима 2018/2019

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел Санрајс 4* – Банско

Зима 2018/2019

Хотел Санрајс е лоциран на 300 м од жичарата.
Лоциран на само неколку минути од првата станица на ски лифтот, комплекот претставува комбинација од архитектура препознатлива за регионот, модерен комфорт и одлична услуга. Во склоп на хотелот има ски гардеробер, конференциска сала, ресторан, сеф, 24-часовен лоби бар, добро опремен спа центар со затворен базен, сауна и парна бања, како и ексклузивни третмани за тело и убавина. Комплексот Санрајс е опкружен со голема градина, паркинг, како и со површина за скара. Во радиус од 5 минути пешачење, можете да стигнете до историскиот дел на Банско и разни барови, ресторани и продавници. Шатл-автобус до гондола лифт е вклучен. Ова е омилен дел од нашите гости на Банско, според независните критики.

 

Цените се по лице за 1 ноќ. 28.12-01.01.2019 02.01-09.01.2019 22.12-27.12.2018 01.12-21.12.2018
на база ПОЛУПАНСИОН ноќевање 25.01-16.02.2019 10.01-24.01.2018 10.03-31.03.2019
со појадок 17.02-09.03.2019
Студио 2+1 55 € 35 € 33 € 29 €
Едноспален апартман 2+2 59 € 38 € 35 € 31 €
Двооспален апартман 4+2 49 € 35 € 33 € 29 €
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – БОНУСИ → / 7=6 7=6 / 6=5 7=5 / 6=5 / 5=4
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, интернет
Дополнителни услови :
▪ Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Второ дете од 3-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Дете до 11.99 год. на редовно легло – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
▪ За сместување во еднокреветна соба се наплаќа 80% од цената за 2 лица
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, дете – 40€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 

 

 

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2018/2019 ТУКА