Хотел Самоков 4* – Боровец – Зима 2018/2019

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Самоков 4*

Боровец – Зима 2018/2019

Хотел Самоков 4* е со локација во центарот на Боровец
Заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година. На располагање на своите гости им нуди ски училиште, ски гардеробер, 8 конференциски сали, 2 ресторани, барови, ноќен клуб, куглана, билијард, пинг понг, фризерски салон, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, хидромасажна бања, солариум, сауна, парна бања, турска бања, арома сауна, масажи.

 

Попусти за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 
15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2018 | 10% попуст за резервација и уплата до 15.11.2018 
БОНУСИ : 5=4 / 6=5 / 7=6 за период на престој 05.01-22.01.2018 I 05.03-31.03.2018 
Попустот за рана резервација и бонусите не се комбинираат. Резервации со бонус се валидни по 15.11.2018
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 29.12-04.01.2018 05.01-11.01.2019 12.01-01.02.2019 20.12-28.12.2018
Вид на сместување 02.02-20.02.2019 21.02-02.03.2019 03.03-31.03.2019
Двокреветна соба – НП 2+1 53 € 40 € 34 € 29 €
Двокреветна соба – ПП 2+1 56 € 44 € 39 € 33 €
Во цената е вклучено : НП – ноќевање со појадок, ПП – појадок и вечера, користење на внатрешен базен, ски гардеробер, интернет во лоби.
Минимален престој : 5 ноќевања во новогодишниот период, 3 ноќевања во останатиот период
Дополнителни услови :
▪ Дете до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Од 5-11.99 год. на редовно легло – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло – 15% попуст
▪ Доплата за еднокреветна соба : 20€ на ден
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 50€, дете – 35€
▪ За туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 

 

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2018/2019 ТУКА

Самоков