Хотел Регнум 5* – Банско – Зима 2018/2019

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел Регнум 5* – Банско

Зима 2018/2019

Регнум Банско Apart Хотел & СПА е лоциран во непосредна близина на зоната за скијање, на 400 метри од жичарата и на 900 метри од центарот на градот, во самото подножје на планината Пирин и до реката Глазне.
Опкружен е со прекрасна природа и со свој стил, кој го разликува од типичниот  традиционализам во одморалиштето. Хотелот нуди сместување во прекрасни студиа и апратмани со кујна, да ја задоволат секоја потреба и желба на гостите, ресторан со панорамски поглед, бар, базен, спа центар, конференциски сали.

Ценовник

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :30% за резервација и уплата до 27.09.2018

20% за резервација и уплата до 31.10.2018

15% за резервација и уплата до 21.11.2018

БОНУСИ : 7=6, 14=12 за резервации од 21.11.2018 (не важи за период 27.12-01.01.2019) – валидни резервации направени после 22.11.2018
Цените се за соба за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 27.12-01.01.2019 21.12-26.12.2018 10.01-17.01.2019 01.12-20.12.2018
02.01-09.01.2019 03.02-28.02.2019 01.03-13.04.2019
Вид на сместување 18.01-02.02.2019
Едноспален апартман – цена за 2 лица 2+2 197,00 € 163,00 € 130,00 € 109,00 €
Двоспален апартман – цена за 4 лица 4+2 360,00 € 276,00 € 211,00 € 184,00 €
Деца до 5.99 год. на доп.легло Бесплатно
Прво дете од 6-10.99 год. на доп.легло Бесплатно
Второ дете од 6-10.99 год. на доп.легло 50,00 € 42,00 € 32,00 € 28,00 €
Доплата за возрасен на доп.легло 56,00 € 46,00 € 39,00 € 32,00 €
Доплата за апартман со поглед на планина 5€ за апартман на ден
Доплата за делукс апартман 10€ за апартман на ден
Доплата за еднокреветна соба 10% попуст 25% попуст 25% попуст 25% попуст
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, детски кат, користење на РЕГНУМ ТЕРМАЛ (во с.Бања) – надворешен базен со минерална бања и џакузи со организиран превоз, ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.
Дополнителни услови :

▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (11-15.99 год.) – 45€, дете (6-10.99 год.) – 25€

▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 


 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2018/2019 ТУКА