Хотел Регнум 5* – Банско – Зима 2019/2020

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел Регнум 5* – Банско

Зима 2019/2020

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Регнум Банско Apart Хотел & СПА е лоциран во непосредна близина на зоната за скијање, на 400 метри од жичарата и на 900 метри од центарот на градот, во самото подножје на планината Пирин и до реката Глазне.
Опкружен е со прекрасна природа и со свој стил, кој го разликува од типичниот  традиционализам во одморалиштето. Хотелот нуди сместување во прекрасни студиа и апратмани со кујна, да ја задоволат секоја потреба и желба на гостите, ресторан со панорамски поглед, бар, базен, спа центар, конференциски сали.

Ценовник

REGNUM 5* – Банско

www.regnum.bg
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 30% за резервација и уплата до 25.09.2019 | 25% за резервација и уплата до 31.10.2019
18% за резервација и уплата до 27.11.2019
БОНУСИ : 7=6, 14=12 за резервации од 21.11.2018 (не важи за период 27.12-01.01.2020) – валидни резервации направени после 27.11.2019
Цените се за соба за 1 ноќ. на база НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 27.12-01.01.2020 20.12–26.12.2019 10.01-29.02.2020 01.12-19.12.2019
Вид на сместување  02.01-09.01.2020 01.03-10.04.2020
Јуниор сјуит 2+0                          210,00 €               174,00 €                 138,00 €                  115,00 €
Едноспален апартман – стандард 2+0                          216,00 €               179,00 €                 143,00 €                  121,00 €
Едноспален апартман – делукс 2+2                          227,00 €               189,00 €                 155,00 €                 132,00 €
Двоспален апартман – стандард 4+2                         395,00 €               306,00 €                 233,00 €                200,00 €
Прво дете од 0-9.99 год. на доп.легло  Бесплатно
Второ дете од 0-9.99 год. на доп.легло                           29,00 €                  21,00 €                   18,00 €                   15,00 €
Доплата за возрасен на доп.легло                           54,00 €                 44,00 €                   37,00 €                   29,00 €
Доплата за апартман со поглед на планина  6€ за апартман на ден
Доплата за апартман со балкон  10€ за апартман за целиот престој
Во цената е вклучено : појадок , транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.
Доплата за користење на Регнум Бања Термал и организиран транспорт : возрасен – 8€, дете 3-9.99 год.- 4€
Дополнителни услови : 
  •  Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (11-15.99 год.) – 45€, дете (6-10.99 год.) – 25€
  • Доплата за вечера возрасни – 10 €, дете – 5€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2019/2020 ТУКА