Хотел Radina Way 4* – Боровец – Зима 2020/2021

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Radina Way 4* – Боровец 

Боровец – Зима 2020/2021

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Хотел Radina Way 4* со локација на само 2 км од ски терените на Yastrebets. Хотелот се наоѓа во прекрасна борова шума.

Капацитет: двокреветни соби, стандардни и луксузни апартмани

Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон,бања со туш.

Содржини: ресторан, ресторан а ла карт, лоби бар, спа центар, фитнес, базен, сауна, парна бања, џакузи, соба за релаксација, масажа, детски клуб, библиотека, градина,  паркинг, шатл бус до терените, ски гардероба, школо за скијање, бесплатен wi-fi  …

RADINA’S WAY 4* – Боровец
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2020 / 15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2020 / 10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2020
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-27.12.2020, 01.03-31.03.2021 (попустите се комбинираат)
Цени по лице за 1 ноќевање 01.12-18.12.2020 19.19-27.12.2020 28.12-03.01.2021 25.01-21.02.2021 22.02-28.02.2021
ПОЛУПАНСИОН 01.03-31.03.2021 04.01-24.01.2021 (мин.5 ноќ.)
Еднокреветна соба 59 € 85 € 133 € 72 € 68 €
Двокреветна соба (2+1) 37 € 54 € 85 € 46 € 43 €
Фамилијарна соба (2+2) 43 € 59 € 90 € 51 € 48 €
Едноспален апартман (2+2) 48 € 64 € 95 € 56 € 54 €
Едноспален апартман – лукс (2+2) 53 € 71 € 100 € 62 € 59 €
Во цената е вкучено: појадок и вечера, транспорт до жичара, користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања,
фитнес, ски гардеробер, интернет, паркинг
Дополнителни услови :
▪ Деца до 1.99 год. – бесплатно
▪ Прво дете од 2-11.99 год. на доп.легло – бесплатно
▪ Второ дете од 2-11.99 год. на доп.легло – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 45€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2020/2021 ТУКА

 

 

 

 

Radina's Way