ХОТЕЛ ПОСЕЈДОН – КАНАЛИ – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Хотел Посеjдон се наоѓа на сама плажа, во областа Канали, во местото Кастросикиа, на 18км од Превеза, 47км од Парга и на 30км од Лефкада. Одличен семеен хотел кој се наоѓа на прекрасната песочна плажа која е долга 8 километри на јонскиот брег во близина на летувалиштето Канали. Хотелот е потполно реновиран во 2010 година и располага со 53 соби на 3 спрата, паркинг, бесплатен интернет, 2 базена детски и за возрасни, бар покрај базен за кафе и закуска, ресторан, детско игралиште, таверна, мала зоо градина, бар на плажа, лежалки на плажа и на базен – бесплатни, паркинг – бесплатен.

ХОТЕЛ ПОСЕЈДОН – КАНАЛИ

ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

Хотел ПОСЕЈДОН се наоѓа на сама плажа. Собите се опремени со: клима, балкон, тоалет сокада или туш, фен, телефон, ТВ, фрижидер, wi-fi, и сите соби гледаат према море. Собите 1/2+2 се наменети за 2-4 особи, имаат еден брачен кревет или два стандардни кревети и еден или два помошни кревети. Исто така и собите 1/3 се наменети од 2-4 особи и имаат два стандардни кревети или брачен кревет плус софа на спуштање и помошен кревет. Доручекот се служи на база на шведска маса, а вечерата е избор од три менија.

 

Хотел Посејдон 3* Кастросикиа – Јонски Брег

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НА ПОЛУПАНСИОН

Период

Ноќевања Цена по лице
16.06.2019 7

199 €

23.06.2019

7 259 €
30.06.2019 7

299 €

07.07.2019

7 359 €
14.07.2019 7

399 €

21.07.2019

7 399 €
28.07.2019 7

399 €

04.08.2019

7 399 €
11.08.2019 7

399 €

18.08.2019

7 399 €
25.08.2019 7

359 €

01.09.2019

7 299 €
08.09.2019 7

259 €

15.09.2019

7

239 €

 

 

ДОПЛАТИ:
  • Прво дете од 0-11,99год – бесплатно
  • Второ дете од 0-4,99год – бесплатно (не следува легло)
  • Второ дете од 5-11,99год – 9 еур на ден (не следува легло)
  • Трето Возрасно лице 12+год, – 20еур на ден во двокревтна соба (му следува легло) или плаќа полна цена во четворокреветна соба
  • Четврто возрасно лице – 20еур на ден (можно само во четворокреветна соба)
  • Немаме организиран превоз до оваа дестинација.

 

НА ДОПЛАТИТЕ НЕ СЛЕДУВА ПОПУСТ!!!
  • Туристичка такса се доплаќа на рецепција во хотел – 1 евро по особа на ден.

 

КАПАЦИТЕТ НА СОБИ:
  • Во двокретена соба – 3 легла (2 возрасни + 2 деца до 11,99год или само 3 возрасни лица)
  • Во четворокреветна соба – 4 легла од кои еден дупли кревет, еден единечен кревет и едно дополнително легло (капацитет: 4 возрасни лица или 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни лица + 1 дете). Задолжително минимум 3 платежни лица во четворокреветна соба .

http://poseidonbeach.gr/en/

Координати: 39.086129, 20.665174

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019