Хотел Perun & Platinum Casino 4* – Банско- Зима 2020/2021

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел PERUN & PLATINUM CASINO 4* – Банско

Зима 2020/2021

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Хотелот Perun & Platinum Caisno е лоциран на околу 300 м од главната гондола и околу 1 kм од центарот на Банско. Одличниот хотел со 4 ѕвездички и казиното Перун. Банско нуди удобност во зимскиот и летниот период од годината во најдоброто скијачко одморалиште во Бугарија.

Услуги во хотелот Perun & Platinum Caisno: скии и учител за скијање, пијано бар и казино со игра во живо, спа центар, два базени, ресторан a la carte. Спокојство за оние што бараат приватност и релаксација, возбудливи денови и ноќи за оние кои претпочитаат емоции и незаборавни искуства со пријателите.

PERUN PLATINUM HOTEL & CASINO 4* – Банско
www.hotelperunbansko.com
Цените се по лице за 1 ноќевање 27.11-18.12.2020 16.01-31.01.2021 19.12-26.12.2020 27.12-01.01.2021
на база ПОЛУПАНСИОН 05.01-15.01.2021 02.01-04.01.2021
01.02-28.03.2021
Двокреветна соба – економи 2+1 39 € 44 € 53 € 78 €
Двокреветна соба – без балкон 2+1 41 € 47 € 56 € 84 €
Двокреветна соба – со балкон 2+1 43 € 48 € 59 € 86 €
Јуниор сјуит *цена за 2 лица 2+2 104 € 117 € 140 € 209 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, детски кат, паркинг, интернет.
Дополнителни услови :
▪ Дете до 1.99 год. – бесплатно
▪ Дете од 2-5.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно
▪ Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст
▪ Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 25% попуст
▪ Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит – бесплатно
▪ Втото дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 45€ (без НГ вечера – на барање)
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2020/2021 ТУКА