Хотел Перелик 5* – Пампорово – Зима 2018/2019

Пампорово е популарен ски центар во подножјето на Родопските планини, во областа Смољан – Јужна Бугарија и представува еден од најпознатите центри во југоисточна Европа. Ски центарот се наоѓа на надморска висина од 1620 метри, а највисок врв во тоа подрачје е Снежанка со висина од 1928 метри. Ски стазите во Пампорово се со должина од 55км, на кои што се наоѓаат вкупно 18 жичари со вкупен капацитет од 13.000 лица на саат. Пампорово се одликува со благи зими и околу 150 дена снежна покривка во текот на годината. Оваа комбинација овозможува долга скијачка сезона, со околу 120 сончеви денови. Просечната температура во зима изнесува -3°C.

Хотел Перелик 5* – Пампорово 

Зима 2018/2019

Локација на хотел Перелик: во центарот на Пампорово

Хотелскиот комплекс е на 7 спрата и располага со 31 апартман, 9 трокреветни, 164 двокреветни и 8 еднокреветни соби. Многу пати е реновиран и сите соби се опремени со телефон, САТ ТВ и мини бар. На располагање на своите гости им нуди лоби бар, класичен ресторан, традиционален ресторан, италијански ресторан, ноќен бар, куглана, интернет.

СПА Центар : внатрешен базен, фитнес центар, џакузи, сауна, солариум, масажи и третмани.

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 03.01-20.01.2019
Цените се по лице за 1 ноќевање 10.12-28.12.2018 29.12-04.01.2019
05.01-20.04.2019
Вид на сместување полупансион полн пансион полупансион полн пансион
Јуниор сјуит 2+2 50.00 € 58.00 € 66.00 € 74.00 €
Едноспален апартман / мезонет 2+2 61.00 € 69.00 € 79.00 € 87.00 €
Дете до 2.99 год. Бесплатно
Дете од 3-6.99 год. на доп. легло 11.00 € 14.00 € 16.00 € 19.00 €
Дете од 7-11.99 год. на доп. легло 26.00 € 30.00 € 34.00 € 38.00 €
Дете до 6.99 год. на ред. легло 21.00 € 24.00 € 27.00 € 30.00 €
Дете од 7-11.99 год. на ред. легло 34.00 € 38.00 € 44.00 € 48.00 €
Возрасен на доп. легло 38.00 € 46.00 € 49.00 € 57.00 €
Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, транспорт до ски писти, ски гардеробер, интернет
Појадок и вечера на шведска маса во основен ресторан Перелик. Ручек на шведска маса во ресторан Малина (локација – на пистите)
Доплата за FLEXY лифт карта : возрасен – 25€ , дете од 7-11.99 – 15€
• има достап до двете ски зони (Пампорово и Мечи Чал)
• бројот на ноќевања е бројот на денови за користење на ски картата
• има можност за полудневно користење првиот и последниот ден
• деца до 6.99 год. ја користат бесплатно (со возрасен пратител)
Дополнителни услови :
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 65€, дете (2-11.99 год.) – 40€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден