Хотел Орфеус 4* – Пампорово – Зима 2020/2021

Пампорово е популарен ски центар во подножјето на Родопските планини, во областа Смољан – Јужна Бугарија и представува еден од најпознатите центри во југоисточна Европа. Ски центарот се наоѓа на надморска висина од 1620 метри, а највисок врв во тоа подрачје е Снежанка со висина од 1928 метри. Ски стазите во Пампорово се со должина од 55км, на кои што се наоѓаат вкупно 18 жичари со вкупен капацитет од 13.000 лица на саат. Пампорово се одликува со благи зими и околу 150 дена снежна покривка во текот на годината. Оваа комбинација овозможува долга скијачка сезона, со околу 120 сончеви денови. Просечната температура во зима изнесува -3°C.

Хотел Орфеус 4* – Пампорово 

Зима 2020/2021

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

 

Локација : Хотел ОРФЕУС 4* се наоѓа на 200 м. од лифтот и 300 м. од центарот на Пампорово 

Нов четири ѕвезден хотел. Хотелот е на 7 спрата и располага со 260 сместувачки капацитети : 100 двокреветни соби, 60 трокреветни соби и 100 апартмани. Сите соби се со прекрасен поглед кон природата, а само собите на 6ти спрат имаат тераса. Хотелскиот комплекс располага со трговски центар, детско катче, ресторан, лоби бар, менувачница, бар – базен, конференциска сала, надворешен и подземен паркинг. На рецепција – ски гардеробер, сефови и Wi-Fi.

СПА Центар : внатрешен базен, турска бања, парна бања, џакузи, 2 масажни кади, финска бања,сауна, руски вип кат, фитнес.

ORPHEUS 4* – Пампорово
www.hotel-orpheus.com
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 25.10.2020 + 10% попуст престој од 7 и над 7 ноќ.| 10% попуст за резервација и уплата до 25.11.2020 + 10% попуст престој од 7 и над 7 ноќ.
БОНУСИ : 7=6 за дата на пристигнување од 03.01-31.03.2021 (рана резервација и бонус не се комбинира)
Цените се за 1 ноќевање 29.12-02.01.2021 24.12-28.12.2020 30.01-06.02.2021 18.12-23.12.2020 04.03-10.04.2021
на база ПОЛУПАНСИОН 03.01-09.01.2021 10.01-22.01.2021
Минимален престој: 29.12-02.01.2021 – 3 ноќ., 23.01-20.02.2021 – 4 ноќ. 23.01-29.01.2021 21.02-03.03.2021
Вид на сместување 07.02-20.02.2021
Двокреветна соба – цена по лице 2+1 83 € 46 € 48 € 43 € 35 €
Трокреветна соба – цена за 3 лица 3+0 212 € 117 € 123 € 108 € 89 €
Едноспален апартман – цена за 3 лица 2+2 248 € 138 € 145 € 128 € 104 €
Еднокреветна соба – цена за соба 1 121 € 66 € 69 € 61 € 48 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до Ски Центар 2 – Малина, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, ски гардеробер, паркинг, интернет.
Дополнителни услови :
▪ Дете до 4.99 год. – бесплатно
▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно
▪ Две деца од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 2 возрасни – бесплатно
▪ Дете од 5-12.99 год. на дополнително легло во апартман со 3 возрасни – 10% доплата од вкупниот износ
▪ Четврт возрасен во апартман со 3 возрасни или 2 возрасни и 1 дете – 15% доплата од вкупниот износ
▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло со 1 возрасен – 50% попуст
▪ Две деца до 12.99 год. со 1 возрасен – доплаќаат по 50% од цена за возрасен
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 95€, дете (5-12.99 год.) – 50€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2020/2021 ТУКА

 

ОРФЕЈ