Хотел Мурите 4* – Банско – Зима 2019/2020

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел Мурите 4* – Банско

Зима 2019/2020

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Хотел Мурите се наоѓа 10 км пред Банско, во близина на новоизградениот центар „Пирин Голф Клуб“. Отворен е во 2009 година. Располага со соби и со апартмани, модерно опремени, ТВ САТ, кујна, бања, интернет. Содржини: СПА-центар (затворен базен, џакузи, сауна, парна бања), коктел бар, лоби-бар, ресторан.

Ценовник

MURITE CLUB HOTEL 4* – Банско

www.murite.bg 
Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА (не важи за 28.12-01.01.2019) : 20% за резервација и уплата до 30.09.2019 
15 % за резервација и уплата до 15.11.2019 | 10 % за резервација и уплата до 15.12.2019
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-19.12.2019 и 19.01-11.04.2020 (се комбинира со 10% попуст за рана резервација)
*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено 
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН  01.12-19.12.2019 20.12-27.12.2019 28.12-01.01.2020 19.01-20.02.2020
Вид на сместување 21.02-11.04.2020 02.01-18.01.2020 (мин. 4 ноќ.)
Двокреветна соба – АЗАЛИА 2+0                24 €               35 €                51 €                33 €
Еднокреветна соба – АЗАЛИА 1                36 €               53 €                76 €                50 €
Едноспален апартман – АЗАЛИА 2+2                28 €               39 €                58 €                37 €
Двоспален апартман – АЗАЛИА 4+2                24 €               35 €                51 €                33 €
Двокреветна соба – ОРХИДЕА 2+0                20 €               30 €                43 €                28 €
Еднокреветна соба – ОРХИДЕА 1                30 €               47 €                65 €                43 €
Едноспален апартман – ОРХИДЕА 2+2                24 €               34 €                50 €                32 €
Двоспален апартман – ОРХИДЕА 4+2                20 €               31 €                43 €                28 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.
Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 8€ , дете од 6-13.99 год. – 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)
Дополнителни услови : 
▪ Деца до 5.99 год. – бесплатно
▪ Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
▪ Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст
▪ Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст
▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми и важат условите за лица на доп.легло (доколку има)
▪ Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 65€, дете од 6-13.99 год.- 35€ (резервациите без вечера се на барање)
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2019/2020 ТУКА