Хотел Мурите 4* – Банско – Зима 2018/2019

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел Мурите 4* – Банско

Зима 2018/2019

Хотел Мурите се наоѓа 10 км пред Банско, во близина на новоизградениот центар „Пирин Голф Клуб“. Отворен е во 2009 година. Располага со соби и со апартмани, модерно опремени, ТВ САТ, кујна, бања, интернет. Содржини: СПА-центар (затворен базен, џакузи, сауна, парна бања), коктел бар, лоби-бар, ресторан.

Ценовник

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :20% за резервација и уплата до 30.09.2018 (не важи за Нова Година)

15 % за резервација и уплата до 15.11.2018 (не важи за Нова Година)

10 % за резервација и уплата до 15.12.2018 (Не важи од 07-09.12, важи за Нова Година)

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 01.12-20.12.2018 и 10.01-13.04.2019 (се комбинира со 10% попуст за рана резервација)
*Бонусите и попустите за рана резервација важат за полупансион, не важат за доплатите за се вклучено и новогодишна вечера.
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-20.12.2018 21.12-27.12.2018 28.12-01.01.2019 20.01-03.03.2019
Вид на сместување | Период на престој 04.03-13.04.2019 02.01-19.01.2019 мин. 4 ноќевања
Двокреветна соба – АЗАЛИА 2+0 25,00 € 35,00 € 52,00 € 32,00 €
Еднокреветна соба – АЗАЛИА 1 37,00 € 52,00 € 77,00 € 49,00 €
Едноспален апартман – АЗАЛИА 2+2 29,00 € 38,00 € 59,00 € 36,00 €
Двоспален апартман – АЗАЛИА 4+2 25,00 € 35,00 € 52,00 € 32,00 €
Двокреветна соба – ОРХИДЕА 2+0 21,00 € 30,00 € 43,00 € 28,00 €
Еднокреветна соба – ОРХИДЕА 1 31,00 € 45,00 € 65,00 € 41,00 €
Едноспален апартман – ОРХИДЕА 2+2 25,00 € 34,00 € 50,00 € 31,00 €
Двоспален апартман – ОРХИДЕА 4+2 21,00 € 30,00 € 43,00 € 28,00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи,
сауна, парна бања, фитнес, интернет, паркинг.
Доплата за ALL INCLUSIVE – возрасен 8€ , дете од 6-13.99 год. – 4€ (појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени пијалоци од 10-22 часот)
Хотел Мурите дополнителни услови : 

▪ Деца до 5.99 год. – бесплатно

 ▪ Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно

 ▪ Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст

 ▪ Дете од 2-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст

 ▪ Возрасен на дополнително легло во едноспален апартман – 30% попуст

 ▪ За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми

 ▪ Доплата за новогодишна вечера : возрасни – 70€, дете од 6-13.99 год.- 35€ (резервациите без вечера се на барање)

 ▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден  

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2018/2019 ТУКА