Хотел Мура 3 * – Боровец – Зима 2020/2021

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Мура 3*** – Боровец

Боровец – Зима 2020/2021

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Локација на Хотел Мура: 50 м од ски лифтовите

Со својата локација претставува хотел одличен за млади и за семејства. На располагање на своите гости им нуди ресторан, лоби бар, интернет, сеф на рецепција, масажи.

MURA 3* – Боровец
www.borovetz-resort.com/hotel-mura-en.html
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервација и уплата до 01.12.2020
БОНУСИ : 7=6 за период на престој од 04.01-31.03.2021 (попустите НЕ се комбинираат)
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-24.12.2020 25.12-02.01.2021 03.01-31.03.2021
Вид на сместување
Двокреветна соба – стандард 2+1 33 € 60 € 33 €
Трокреветна соба – со балкон 3+1 36 € 63 € 36 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на фитнес, сауна, билјард, сала за игри, паркинг, интернет.
Дополнителни услови :
▪ Деца до 2.99 год. – бесплатно
▪ Прво и второ дете од 3-12.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 25% попуст
▪ Доплата за еднокреветна соба – 15€ на ден
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 65€, дете од 2-12.99 год. – 35€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2020/2021 ТУКА