Хотел Mountain Paradise 4* – Банско

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел MOUNTAIN PARADISE 4* – Банско

Зима 2017/2018

Хотел Mountain Paradise 4* Bansko – се наоѓа на 380м од ски лифтот и на 10мин пешки до центарот на Банско.
Комплексот располага со разни типови на соби, студиа, едноспални апартмани и двоспални апартмани, опремени со мини кујна, фрижидер, ТВ, дополнителни легла, дневен престој, wi-fi. Хотелот располага со лоби бар, ресторан за 200лица, детско катче, фитнес, Спа Центар со базен, џакузи, сауна, парна бања, детски базен, и масажи со доплата. Хотелот исто така има и подземен паркинг со доплата на лице место. Хотел Mountain Paradise е комплекс кој им нуди на своите гости пријатен престој со модерен лоби бар со билијард, ресторан со 200 седишта, детско катче, базен и детски базен, фитнес центар, спа нуди богата програма за релаксација, освежување и реставрација. Спа и велнес центарот располага со сауна, парна соба, џакузи, уникатни програми и третмани за лице.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 5% за резервација и уплата до 30.09.2017 (попустите не се комбинираат)
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 29.12-01.01.2018 02.01-09.01.2018 23.12-28.12.2017 01.12-22.12.2017
26.01-11.02.2018 10.01-25.01.2018 01.03-31.03.2018
Вид на сместување | Период на престој   12.02-28.02.2018  
БОНУСИ : / 7=6/8=10 7=6/8=10 7=5/6=5/5=4
Студио 2+0 50.00 € 31.00 € 28.00 € 26.00 €
Едноспален апартман 2+2 54.00 € 33.00 € 30.00 € 28.00 €
Двоспален апартман 4+2 54.00 € 33.00 € 30.00 € 28.00 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, паркинг, интернет.

 

Дополнителни услови :
  • Прво дете до 9.99 год. на дополнително легло – бесплатно 
  • Второ дете до 9.99 год. на дополнително легло – 50% попуст 
  • Возрасен на дополнително легло – 30% попуст 
  • Дете до 9.99 год. на редовно легло – 30% попуст 
  • За сместување во еднокреветна соба се плаќа 80% од сумата за 2 лица 
  • Доплата за новогодишна вечера (задолжително, додека има места во ресторанот) : возрасни – 65€, деца од 6-12.99 год. – 35€ 
  • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

Организиран превоз во Јануари и Февруари : секоја САБОТА

Повратен билет : 40€по лице

За реализација напревозот е потребен минимум од 8 патници

 

Paradise