Хотел Mountain Paradise 4* – Банско – Зима 2018/2019

Банско претставува совршен микс на традиционална и современа забава, што го прави одлична дестинација, токму по наш вкус. Градот се наоѓа во јужнозападниот дел на Бугарија, сместен под падините на Пирин планина. Популарниот скијачки центар е сместен на 927м надморска височина и го посетуваат луѓе од целиот свет. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Иако Банско има што да понуди во сите сезони од годината, со своите шармантни улички, историски и културни споменици и хотели од висока класа, сепак зимата е период кога најмногу се доживува духот и позитивното расположение на гостите.

Хотел MOUNTAIN PARADISE 4* – Банско

Зима 2018/2019

Хотел Mountain Paradise 4* Bansko – се наоѓа на 380м од ски лифтот и на 10мин пешки до центарот на Банско.
Комплексот располага со разни типови на соби, студиа, едноспални апартмани и двоспални апартмани, опремени со мини кујна, фрижидер, ТВ, дополнителни легла, дневен престој, wi-fi. Хотелот располага со лоби бар, ресторан за 200лица, детско катче, фитнес, Спа Центар со базен, џакузи, сауна, парна бања, детски базен, и масажи со доплата. Хотелот исто така има и подземен паркинг со доплата на лице место. Хотел Mountain Paradise е комплекс кој им нуди на своите гости пријатен престој со модерен лоби бар со билијард, ресторан со 200 седишта, детско катче, базен и детски базен, фитнес центар, спа нуди богата програма за релаксација, освежување и реставрација. Спа и велнес центарот располага со сауна, парна соба, џакузи, уникатни програми и третмани за лице.

 

Цените се по лице за 1 ноќ.на база ПОЛУПАНСИОН 29.12-01.01.2019 02.01-09.01.2019 23.12-28.12.2018 01.12-22.12.2018
ноќевањесо појадок 26.01-16.02.2019 10.01-25.01.2018 10.03-31.03.2019
12.02-09.03.2019
Студио 2+1 48 € 34 € 35 € 27 €
Едноспален апартман 2+2 53 € 36 € 37 € 30 €
Двооспален апартман 4+2 53 € 34 € 35 € 27 €
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА – БОНУСИ → / 7=6 7=6 7=5 / 6=5 / 5=4
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, солена соба, сауна, парна бања, фитнес, интернет
Дополнителни услови :
▪ Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
▪ Второ дете од 3-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Дете до 11.99 год. на редовно легло – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло – 30% попуст
▪ За сместување во еднокреветна соба се наплаќа 80% од цената за 2 лица
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 70€, дете – 35€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 

 

 

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2018/2019 ТУКА

 

Paradise