ХОТЕЛ МЕЛБУРН – ПАРАЛИА – ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

ПАРАЛИА е град кој живее цела година, а преку лето и 24 часа во денот. Крајно динамичен и содржаен, овој туристички град со години претставува главна туристичка атракција за многуте млади туристи, кои решаваат својот летен одмор да го поминат во регионот на Пиериа. Безброј хотели и објекти за сметување, ресторани и кафулиња, пицерии и продавници, супермаркети и бутици, ноќни клубови и дискотеки… се се’ што можат да посакаат и најпребирливите туристи од регионот и пошироко. Долгата плажа од преку три километри чист песок, која на југ се протега до Олимпик Бич, а на север до Коринос, е една од најубавите во Грција. Атрактивните содржини со бројните бич-барови, разните клубови и водените спортови, Паралија и нејзините плажи ја издвојуваат за атрактивна дестинација за летен одмор.

ХОТЕЛ МЕЛБУРН – ПАРАЛИА

ГРЦИЈА ЛЕТО 2019

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2019

Хотел МЕЛБУРН се наоѓа на 5мин.оддалеченост од плажа во близина на супермаркет Лидл.

1/4 АПП   опремени со една спална соба , кујна со дополнително легло, бања, тераса, ТВ и клима уред (вклучен во цената). 1/2 соби се наоѓаат на последен кат опремени со два единечни кревета,бања,ТВ, клима уред (вклучен во цената) и немаат кујна.

Хотелот поседува лифт, WI-FI.

 

 

Период Бр.на ноќи   1/2 соба  Без кујна   1/4 АПП 1/2 + 2 extra beds
25.05 – 01.06. 7* 40 €  50 € 
01.06 – 08.06. 7* 50 €  60 €
08.06  15.06. 7* 60 € 80 €
15.06  22.06. 7* 70 € 105 €
22.06  29.06. 7* 80 € 120 €
29.06  06.07. 7* 90€ 140 €
06.07-  13.07. 7* 100 € 155 €
13.07 – 20.07. 7* 110 € 175 €
20.07 – 27.07. 7* 110 € 175€
27.07  03.08. 7* 110 € 175 €
03.08  10.08. 7* 110 € 175 €
10.08  17.08. 7* 110 € 175 €
17.08  24.08. 7* 100 € 155 €
24.08  31.08. 7* 90 € 135 €
31.08 – 07.09. 7* 80 € 115 €
07.09  14.09. 7* 60 € 100 €
14.09  21.09. 7* 50 € 70 €

 

ВАЖНО:
 • ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ (7*) , вклучуваат сместување и превоз по лице.
 • Сместувањето за трето и четврто  во 1/4  АПП е БЕСПЛАТНО,  плаќаат  само превоз.
 • Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 15€ по лице.
 • Во студиата и апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 •  За уплата на два термини, 10% попуст на вториот термин.
 • Попустот за рана резервација и за споен термин не се комбинираат.

 

Превоз: 
 • 35 € за возрасни
 • 25 € за деца од 2 до 12 години
 • Деца до 2 години бесплатно

 

НАПОМЕНА:
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЛЕТО 2019