Хотел Лион 4* – Боровец – Зима 2018/2019

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Лион 4*

Боровец – Зима 2018/2019

Хотел Лион 4* е со локација на 1200 м. од ски лифтот.
Се наоѓа во најтивкиот и најубавиот дел на овој ски центар. На своите гости им нуди услуги за незаборавен одмор. На располагање има ресторан, традиционална меана, лоби бар, билијард, пинг понг, сеф, паркинг, ски гардеробер, транспорт до ски лифт, интернет.
СПА Центар : внатрешен базен, билна сауна, финска сауна, парна бања, турска бања, туш со ароматерапија, фитнес центар.

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% за резервација и уплата до 30.09.2018| 10% за резервација и уплата до 31.10.2018
БОНУСИ : 7=6 за период на пристигнување од 02.03-31.03.2019(попустите се комбинираат)
  29.12.2018-04.01.2019 05.01-11.01.2019 15.12-28.12.2018 01.12-14.12.2018
    16.02-22.02.2019 12.01-18.01.2019 19.01-25.01.2019
Sgl p/acc p/nt HB     26.01-15.02.2019 23.02-31.03.2019
1ad 135.00 € 60.00 € 57.00 € 53.00 €
Dbl p/acc p/nt HB (2mb + 0eb)
2ad 143.00 € 87.00 € 82.00 € 75.00 €
1ad+1ch 125.00 € 76.00 € 71.00 € 65.00 €
DblLarge p/acc p/nt HB (2mb + 1eb)
2ad 150.00 € 97.00 € 91.00 € 79.00 €
3ad 203.00 € 133.00 € 123.00 € 109.00 €
1ad+1ch 131.00 € 85.00 € 79.00 € 69.00 €
1ad+2ch 158.00 € 103.00 € 96.00 € 85.00 €
2ad+1ch 176.00 € 115.00 € 107.00 € 94.00 €
JS p/acc p/nt HB (2mb + 2eb)
1ad 161.00 € 113.00 € 107.00 € 95.00 €
2ad 161.00 € 113.00 € 107.00 € 95.00 €
3ad 214.00 € 149.00 € 139.00 € 125.00 €
4ad 268.00 € 185.00 € 171.00 € 155.00 €
1ad+1ch 161.00 € 113.00 € 107.00 € 95.00 €
1ad+2ch 188.00 € 131.00 € 123.00 € 110.00 €
2ad+1ch 188.00 € 131.00 € 123.00 € 110.00 €
2ad+2ch 214.00 € 149.00 € 139.00 € 125.00 €
3ad+1ch 241.00 € 167.00 € 155.00 € 140.00 €
1ad+3ch 214.00 € 149.00 € 139.00 € 125.00 €
S1bedroom p/acc p/nt HB (2mb + 2eb)
1ad 274.00 € 193.00 € 179.00 € 162.00 €
2ad 275.00 € 194.00 € 180.00 € 163.00 €
3ad 278.00 € 197.00 € 183.00 € 165.00 €
4ad 279.00 € 198.00 € 184.00 € 166.00 €
1ad+1ch 275.00 € 194.00 € 180.00 € 163.00 €
1ad+2ch 275.00 € 195.00 € 182.00 € 164.00 €
2ad+1ch 275.00 € 194.00 € 180.00 € 163.00 €
2ad+2ch 276.00 € 195.00 € 181.00 € 166.00 €
3ad+1ch 277.00 € 196.00 € 182.00 € 164.00 €
1ad+3ch 275.00 € 194.00 € 180.00 € 163.00 €
Минимален престој во Хотел Лион – 5 ноќевања.
Во цената е вкучено: појадок и вечера, користење на внатрешен базен, фитнес, интернет
Хотел Лион дополнителни услови :
▪ Деца до 3.99 год. – бесплатно
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 80€, дете од 2-11.99 год. – 40€
▪ Локација: 500 метри од ски лифтовите
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

 

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2018/2019 ТУКА

 

Хотел