Хотел Јастребец 4* – Боровец – Зима 2020/2021

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Јастребец 4* – Боровец

Боровец – Зима 2020/2021

ИНФО НА 071/451-633 или 02/2774-371

Локација на Хотел Јастребец 4*: на стаза, 3 км од центарот на Боровец.

Хотел Јастребец 4* претставува ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината.
Нуди можност за незаборавни моменти. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, голема тераса, лоби бар, пијано бар, ноќен клуб, спа центар.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, парна бања, хербална бања, финска сауна, лакониум, ледена фонтана, кнаип терапија, ледена фонтана, егзотични тушеви.

YASTREBETS 4* – Боровец
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 20% попуст за резервација и уплата до 30.09.2020 / 15% попуст за резервација и уплата до 31.10.2020 / 10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2020 (не важи за 21.12-02.01.2020)
БОНУСИ : 7=6 за период на престој 03.01-28.01.2021, 07.03-03.04.2021 (попустите не се комбинираат)
Ноќевање со појадок Макс. 03.01-28.01.2021 29.01-06.03.2021 07.03-03.04.2021 21.12-26.12.2020 27.12-02.01.2021
капацитет Недела-Четврток Петок-Сабота Недела-Четврток Петок-Сабота мин.4 ноќ. мин. 7 ноќ.
Еднокреветна соба 1+0 131 € 187 € 187 € 122 € 149 € 172 € 248 €
Двокреветна соба за 2 возрасни 2+1 147 € 207 € 207 € 140 € 167 € 188 € 265 €
Мал апартман за 2 возрасни 2+1 223 € 289 € 289 € 208 € 240 € N/A N/A
Голем апартман за 2 возрасни 2+1 254 € 328 € 328 € 244 € 246 € N/A N/A
Финска вила за 2 возрасни 4+1 223 € 294 € 294 € 204 € 226 € 296 € 399 €
Дете од 4-11.99 год. на дополнително легло 20 € 20 € 20 € 20 € 20 € 20 € 20 €
Возрасен на дополнително легло 38 € 38 € 38 € 38 € 38 € 38 € 38 €
Цените се по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :
▪ Појадок, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, хербална бањам лакониум, ледена фонтана, релакс зона, воден масажер, фитнес, интернет, паркинг, ски лифт пред хотел Јастребец
▪ Доплата за вечера (задолжително за 27.12-01.01.2020) – возрасен 26€, дете од 4-11.99 год. 13€
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) – возрасен 165€, дете од 4-11.99 год. 85€
▪ Доплата за божиќна вечера на 25.12 (задолжително) – возрасен 55€, дете од 4-11.99 год. 30€
▪ Дете до 3.99 год – бесплатно

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2020/2021 ТУКА