Хотел Јастребец 4* – Боровец

Боровец (до 1950год. се викал Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Јастребец 4* – Боровец

Локација на Хотел Јастребец 4*: на стаза, 3 км од центарот на Боровец.

Хотел Јастребец 4* претставува ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината.
Нуди можност за незаборавни моменти. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, голема тераса, лоби бар, пијано бар, ноќен клуб, спа центар.

СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, парна бања, хербална бања, финска сауна, лакониум, ледена фонтана, кнаип терапија, ледена фонтана, егзотични тушеви.

 

ХОТЕЛ ЈАСТРЕБЕЦ 4* – БОРОВЕЦ
 22.12-26.12.2018 27.12-05.01.2019 06.01-31.01.2019 01.02-03.03.2019 04.03-31.03.2019
ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА
1 возрасен                         188.00 €                          367.00 €                 148.00 €                       178.00 €                    124.00 €
ДВОКРЕВЕТНА СОБА 2+1
2 возрасни                         190.00 €                          369.00 €                 171.00 €                       201.00 €                    147.00 €
3 возрасни                         221.00 €                          442.00 €                 213.00 €                       244.00 €                    189.00 €
1 возрасен +1 дете ( 4- 11.99 год.)                         190.00 €                          368.00 €                 171.00 €                       201.00 €                    147.00 €
1 возрасен +2 деца (4 -11.99 год.)                         206.00 €                          426.00 €                 192.00 €                       222.00 €                    168.00 €
2 возрасни +1 дете (4 -11.99 год.)                         206.00 €                          400.00 €                 192.00 €                       222.00 €                    168.00 €
ЈУНИОР СЈУИТ 2+1
1 возрасен                         283.00 €                          483.00 €                 257.00 €                       284.00 €                    221.00 €
2 возрасни                         283.00 €                          483.00 €                 257.00 €                       284.00 €                    221.00 €
3 возрасни                         314.00 €                          556.00 €                 299.00 €                       326.00 €                    263.00 €
1 возрасен+1 дете ( 4- 11.99 год.)                         283.00 €                          483.00 €                 257.00 €                       284.00 €                    221.00 €
1 возрасен +2 деца (4 -11.99 год.)                         299.00 €                          514.00 €                 278.00 €                       305.00 €                    242.00 €
2 возрасни +1 дете (4 -11.99 год.)                         299.00 €                          514.00 €                 278.00 €                       305.00 €                    242.00 €
ЈУНИОР СЈУИТ 2+2
1 возрасен                         329.00 €                          526.00 €                 295.00 €                       325.00 €                    262.00 €
2 возрасни                         329.00 €                          526.00 €                 295.00 €                       325.00 €                    262.00 €
3 возрасни                         361.00 €                          599.00 €                 337.00 €                       367.00 €                    304.00 €
4 возрасни                         392.00 €                          672.00 €                 379.00 €                       409.00 €                    346.00 €
1 возрасен+1 дете ( 4- 11.99 год.)                         329.00 €                          526.00 €                 295.00 €                       325.00 €                    262.00 €
1 возрасен +2 деца (4 -11.99 год.)                         345.00 €                          558.00 €                 316.00 €                       346.00 €                    283.00 €
2 возрасни +1 дете (4 -11.99 год.)                         345.00 €                          558.00 €                 316.00 €                       346.00 €                    283.00 €
2 возрасни +2 деца ( 4- 11.99 год.)                         361.00 €                          589.00 €                 337.00 €                       367.00 €                    304.00 €
3 возрасни +1 дете ( 4- 11.99 год.)                         377.00 €                          631.00 €                 358.00 €                       388.00 €                    325.00 €
1 возрасен +3 деца ( 4- 11.99 год.)                         361.00 €                          589.00 €                 337.00 €                       367.00 €                    304.00 €
ВИЛА 2+2
1 возрасен                         298.00 €                          505.00 €                 267.00 €                       294.00 €                    218.00 €
2 возрасни                         298.00 €                          505.00 €                 267.00 €                       294.00 €                    218.00 €
3 возрасни                         330.00 €                          578.00 €                 309.00 €                       336.00 €                    260.00 €
4 возрасни                         361.00 €                          650.00 €                 351.00 €                       379.00 €                    302.00 €
1 возрасен +1 дете ( 4- 11.99 год.)                         298.00 €                          505.00 €                 267.00 €                       294.00 €                    218.00 €
1 возрасен +2 деца (4 -11.99 год.)                         314.00 €                          536.00 €                 288.00 €                       315.00 €                    239.00 €
2 возрасни +1 дете (4 -11.99 год.)                         314.00 €                          536.00 €                 288.00 €                       315.00 €                    239.00 €
2 возрасни +2 деца ( 4- 11.99 год.)                         330.00 €                          567.00 €                 309.00 €                       336.00 €                    260.00 €
3 возрасни +1 дете ( 4- 11.99 год.)                         346.00 €                          609.00 €                 330.00 €                       357.00 €                    281.00 €
1 возрасен +3 деца ( 4- 11.99 год.)                         330.00 €                          567.00 €                 309.00 €                       336.00 €                    260.00 €
Минимален престој – 7 ноќевања.
Во цената е вкучено: користење на внатрешен базен,тeрмална зона, паркинг, фитнес, интернет
Дополнителни услови :
▪ Деца до 4.99 год. – бесплатно
▪ Доплата за божиќна вечера (задолжително) : возрасни -60€, дете од 4-11.99 год. – 35€

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2018/2019 ТУКА