Хотел Јанакиев 4* – Боровец

Боровец (до 1950 Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец – 2369 m. од каде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот. Тој е најстариот бугарски зимски центар со историја, која датира од 1896 година. Боровец постепено се развива во модерен ски-центар со хотели, ресторани, барови. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови по падините на Рила планина и обезбедува цела низа на зимски спортови. Овој ресорт два пати беше домаќин на Светски Куп во Алпско Скијање (1981 и 1984), а ски стазата Биатлон е една од најдобрите во светот.

Хотел Јанакиев 4* Боровец

Хотел Јанакиев се наоѓа во близина на ски лифтовите.
Еден од најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација во комбинација со услугата и комфортот ви нудат можност за прекрасен одмор со семејството и пријателите.
Во склоп на хотелот има ресторан, пијано бар, конферентни сали, ски училиште, ски детска градина, паркинг, гаража, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, парна бања, сауна, леден кат, хидромасажни бањи, масажи и пилинг терапии

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% за резервација и уплата до 31.10.2018
Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН 01.12-22.12.2018 23.12-29.12.2018 30.12-05.01.2019 06.01-12.01.2019 24.02-01.04.2019
Вид на сместување | Период на престој  мин.4 ноќ. 13.01-09.02.2019   10.02-23.02.2019  
Двокреветна соба 2+1                 38.00 €                 60.00 €                88.00 €                  74.00 €                  41.00 €
Едноспален апартман 2+2                 50.00 €                  72.00 €                115.00 €                  92.00 €                 56.00 €
Еднокреветна соба 1+1                60.00 €                 95.00 €               150.00 €                120.00 €                 66.00 €
Доплата за поглед на планина : 5€ на ден (на барање, ограничен број на соби и апартмани)
Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, користење на сауна, парна бања и лакониум за возрасни лица (од 15-19 ч.), паркинг, интернет.
Дополнителни услови :
▪ Деца до 5.99 год. – бесплатно
▪ Деца од 6-12.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст
▪ Од 6-12.99 год. на дополнително легло во апартман – 8€ на ден
▪ Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба – 30% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло во апартман – 15€ на ден
▪ Дете до 12.99 год. на редовно легло – се наплаќа за еднокреветна соба
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 90€, дете – 50€
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ПОНУДИ ЗА ЗИМА 2018/2019 ТУКА

 

 

 

Јанакиев